Китай ввів санкції після візиту президента Тайваню до США

20
На знак протесту проти візиту президента Тайваню до США Китай запровадив санкції проти американських організаторів, які проводили заходи за участю Цай Інвень.

Згідно з заявою Міністерства закордонних справ у Пекіні, президентську бібліотеку Рональда Рейгана в Сімі-Веллі, штат Каліфорнія, де відбулася зустріч Цай зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті, буде покарано. Санкції також були накладені на Гудзонівський інститут та його співробітників. Цей аналітичний центр вручив нагороду президенту Тайваню. Цай виступила з промовою на церемонії у Нью-Йорку.

Обидва інститути надали президенту Тайваню «платформу та умови для її сепаратистської діяльності за незалежність Тайваню в США», – заявили у Держдепартаменті. Тим самим вони порушили доктрину «одного Китаю» Пекіна та угоди зі США. Вони також завдали серйозної шкоди суверенітету та територіальній цілісності Китаю».

Китай відкидає контакти інших країн із Тайванем

Університетам, організаціям та приватним особам у Китаї буде заборонено співпрацювати та займатися іншою діяльністю з обома організаціями у США, йдеться у заяві.

Під час поїздки Центральною Америкою президент Тайваню, як і її попередники, робила приватні зупинки в США. Китай висловив протест і оголосив про контрзаходи. Китайське керівництво розглядає демократичну острівну республіку лише як частину Народної Республіки та прагне міжнародної ізоляції Тайваню. Усі офіційні контакти інших країн із Тайбеєм відкидаються.

Читайте також:  Повторні вибори у Берліні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :