Закон про дотримання тарифів буде ухвалено Бундестагом до літа

29

Коаліційний уряд поставила собі за мету зміцнити колективні договори. Відповідний закон має бути ухвалений Бундестагом до літа.

 

Закон про дотримання тарифів буде ухвалено Бундестагом до літа

“Зелені” хочуть провести федеральний закон про колективні договори через парламент до літніх канікул. «Скрізь, де держава виступає як клієнт, оплата повинна здійснюватися відповідно до колективних договорів», – Заявила лідер партії Рікарда Ланг газеті “Tagesspiegel”. Це стосується, наприклад, постачальників послуг, продуктів харчування та освітлювальних приладів на громадських заходах. У майбутньому державні гроші більше не мають витрачатися на демпінг зарплат».

Ланг поскаржився, що за останні 25 років охоплення колективними договорами у Німеччині знизилося на 20 процентних пунктів. «Охоплення колективними договорами – це сильний важіль, який дає змогу відновити обіцянку просування по службі та гарантувати хорошу роботу. Ті, хто працює відповідно до колективних договорів, у середньому заробляють краще».

Тільки початок

Експерт Зелених з політики ринку праці Франк Бсірске заявив, що уряд представить закон про колективні договори на розгляд федерального уряду найближчими тижнями. «Але це може бути лише початком. Наприклад, спростити процедуру оголошення колективних договорів генеральними», – сказав депутат газеті Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

У той час як роботодавці відкидають подальші вимоги, Німецька конфедерація профспілок погоджується з цим. «Ми не приймаємо більше жодних кроків на шляху: до всеосяжного федерального закону про колективні договори повинні бути включені всі державні контракти, договори економічної допомоги та постачання федерального уряду», – Зажадала лідер DGB Ясмін Фахімі. Президент роботодавців Райнер Дюльгер, навпаки, заявив: «Тарифна автономія передбачає порозуміння та довіру». Він сказав, що нові вимоги до тарифного регулювання були б контрпродуктивними.

У коаліційній угоді ХДС/ХСС та ХСС домовились про зміцнення колективних переговорів. Наприклад, присудження державних контрактів федеральним урядом має бути з дотриманням колективного договору, який є представницьким для відповідного сектора.

Читайте також:  Чи виконав уряд Німеччини свої обіцянки?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я