Німеччина уникла найгіршого енергетичного сценарію

19

Німеччина уникла “найгіршого сценарію” економічного краху після відключення від російського газу, і з оптимізмом дивиться на те, що її запасів вистачить до наступної зими, заявив у четвер міністр економіки.

Німеччина уникла «найгіршого» енергетичного сценарію

Росія, яка була найбільшим експортером газу до ЄС до свого вторгнення в Україну, перекрила крани у вересні минулого року через непосильні санкції, введені проти неї у зв’язку з війною.

Німеччина, найбільша економіка Європи, сильно залежала від російського газу і змушена була шукати альтернативних постачальників, таких як Норвегія та США, сплачуючи за газ вищу ціну.

«Гіршого сценарію, який погрожував цього літа, поки вдалося уникнути… повного краху серця європейської та німецької промисловості вдалося уникнути»– сказав міністр клімату та економіки Роберт Хабек під час візиту до Осло.

Він сказав на прес-конференції, що газові «резервуари заповнені досить добре, більш ніж на 90% і ціни падають».

«Звичайно, немає жодних гарантій… але це показує, що рішучі, добрі та розумні політичні дії призводять до успіху».

Хабек сказав, що хоча ціни на газ можуть знову зрости, він відчуває «певний оптимізм» перед наступною зимою, оскільки запаси газу було збільшено, а постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) активізувалося.

Як і більшість Європи, Німеччина кинулася будувати інфраструктуру для імпорту ЗПГ, і у грудні було відкрито перший термінал.

Норвегія збільшила виробництво газу на 8% минулого року та стала провідним постачальником газу в Європі після початку війни в Україні.

«Німеччина рідко була така важлива для Норвегії, як зараз. І я думаю, що Норвегія рідко була така важлива для Німеччини, як зараз»– сказав на прес-конференції прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Сторе.

Читайте також:  Вимога про наслідки у разі "ні" чорно-червоним

У четвер дві країни домовилися про розширення співпраці у таких «зелених» секторах, як водень, електричні батареї, уловлювання та зберігання вуглецю, а також відновлювані джерела енергії, такі як вітряні електростанції.

Норвезький нафтогазовий гігант Equinor та німецька комунальна компанія RWE оголосили про спільний водневий проект, покликаний допомогти Німеччині у декарбонізації виробництва енергії.

План включає будівництво невизначеної кількості електростанцій – спочатку на норвезькому природному газі – для заміни вугільних електростанцій, які Берлін хоче закрити до 2030 року.
електростанції, які Берлін хоче закрити до 2030 року

Хоча природний газ виділяє менше CO2, ніж вугілля, він поступово замінюватиметься воднем у міру зростання виробничих потужностей.

Спочатку «блакитний» водень вироблятиметься з природного газу, при цьому понад 95 % CO2 уловлюватиметься в процесі виробництва.

Потім вироблятиметься безвуглецевий «зелений» водень, який використовує енергію морських вітряних електростанцій, які Equinor і RWE хочуть спільно розвивати біля берегів Німеччини та Норвегії.

План передбачає будівництво трубопроводу для транспортування водню між Норвегією та Німеччиною, доцільність якого зараз вивчається.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я