Як Україна відновлює енергетику: реальні історії

21

Енергетики працюють у тісній зв’язці із саперами.

Як Україна поновлює енергетику: реальні історії.  Фото: @Ukrenergo / telegram

Фахівці Укренерго регулярно відповідають на запити абонентів. Особливо багато питань та претензій з’явилося у жовтні після того, як армія РФ ударами з повітря знищила третину електростанцій країни. Почалися віялові відключення. Керівництво Укренерго на прикладах пояснило, як Україна відновлює енергетику.

Як Україна відновлює енергетику: всупереч мінам та обстрілам

Історія ремонтної бригади, що працює у Харківській області. Там армія РФ, відступаючи, залишила гектари мінних полів. На одній із протитанкових мін 26 жовтня підірвалася машина аварійної служби «Укренерго». Загинув сапер українського МНС, майстер дільниці госпіталізований із тяжкими пораненнями.

Дмитро, начальник одного з ремонтних центрів «Укренерго», розповів, з чим доводиться мати справу, щоби повернути світло до міст і сіл. Наразі бригади його ділянки відновлюють лінію в районі, де велися запеклі бої. Лінія електропередач протяжністю приблизно 200 км. 1200 обривів, 19 опор повалено. І це не дерев’яні стовпи, це високовольтна ЛЕП», – каже Дмитро.

Перед бригадами завжди першими йдуть сапери. 14 жовтня електрики побачили, як за 500 метрів від них підірвалися сапери. Потім на протитанкову міну наїхала машина МНС: двоє загинули на місці, четверо отримали поранення. Пізніше з’ясувалося, що міна була пластиковою, єдиною, яку не виявив міношукач на тій дорозі.

На ділянках між опорами ЛЕП сапери знаходять до 30 хв.

Як Україна відновлює енергетику: РФ б’є за планом

Українські енергетики відзначають високу ефективність російських атак. Удари націлені як на ТЕЦ, де виробляється енергія, а й у підстанції, які дозволяють організувати перетікання. В “Укренерго” вважають, що військових явно консультують російські енергетики.

Усі плани та схеми у них є: енергосистема України в основі своїй побудована за радянських часів. До 24 лютого вона була єдиною із системами Росії та Білорусі. Втім, радянське походження мереж та систем для «Укренерго» зараз дає виграш у надійності. У СРСР розробляли та будували мережі з великим запасом міцності, у тому числі з урахуванням військових перспектив.

Читайте також:  Українські війська досягли нових успіхів на місцевості

Зближення з Європою

До 10 жовтня 2022 року, до авіаударів РФ українською енергосистемою, країна експортувала електрику до Європи. За місяць Україна виставляла рахунки на суму до 150 млн євро. Наразі ситуація змінюється: «Укренерго» готується імпортувати електроенергію. У ніч на 27 жовтня енергетики провели перший тестовий перетік зі Словаччини. Україна купила 1 МВт·год енергії.

Нещодавнє соціологічне опитування показало, що атаки на енергосистеми України та обмеження у споживанні енергії не зменшили рішучість та згуртованість українців. 86% респондентів вважають, що необхідно продовжити збройну відсіч. Лише 10% вважають, що Україна має повернутися до переговорів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я