Зруйнована гребель Каховки: вода затоплює Херсон

64

Неподалік українського міста Нова Каховка вибух зруйнував дамбу. Вода продовжує затоплювати територію навколо Херсона, а робота рятувальників ускладнюється бойовими діями.

 

Зруйнована гребель Каховки: вода затоплює Херсон

Після руйнування Каховської греблі у зоні бойових дій вода затоплює Херсон: на півдні України вона продовжує витікати з водосховища. Рівень води в озері за 24 години впав на один метр і станом на ранок четверга (7.00 за місцевим часом) склав 13,05 метра, повідомив у Києві оператор державної гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Тим часом кладка отримує все більше пошкоджень. В даний час вода безперешкодно тече через зруйновану греблю.

Спільно з державним постачальником енергії «Укренерго» зараз вивчаються заходи щодо пом’якшення негативних наслідків пошкодження Каховської ГЕС, повідомили у компанії. Наприклад, планується змінити роботу інших гідроелектростанцій і гребель вище за течією від зруйнованої станції на річці Дніпро, щоб спустити більше води вище за Каховську станцію і зменшити тиск і повені на півдні країни.

Робота помічників небезпечна

В обласній столиці Херсоні рівень паводку у четвер вранці показав 5,61 метра, за словами військового губернатора України Олександра Прокудіна. За словами влади, йде евакуація людей із затоплених квартир та будинків. Але багато людей не хочуть залишати район, сказав Прокудін.

Столиця області знаходиться під контролем України – на відміну від більшої частини регіону на лівому березі, який окуповано російськими військами. Через військові дії робота гуманітарних працівників важка та небезпечна.

За українськими даними, зараз під водою знаходиться 600 квадратних кілометрів, у тому числі 32% на території, контрольованій Києвом, та 68% на окупованій Москвою території. Дамбу було зруйновано у вівторок увечері. Україна звинувачує російські війська у мінуванні та подальшому вибуху гідроелектростанції. Росія, з іншого боку, стверджує, що гребля була зруйнована внаслідок українського обстрілу. Правди не знайти.

Читайте також:  Коваль розповів про ситуацію на українсько-білоруському кордоні ВІДЕО

Є версія експертів, що гребля поступово зруйнувалась сама під тиском водних мас і внаслідок обстрілу Україною кілька місяців тому – оскільки погано обслуговувалась та недостатньо ремонтувалася в умовах війни. Можливість розслідування передумов катастрофи обговорюється міжнародному рівні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я