Шольц проводить переговори з Лінднером щодо федерального бюджету

12

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) втрутився у коаліційну суперечку з приводу федерального бюджету наступного року. Прес-секретар Міністерства фінансів, посилаючись на відповідні повідомлення ЗМІ, пояснила, що справді міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) разом із канцлером проводив переговори з колегами з деяких відомств щодо бюджету. Спочатку про це повідомили «Süddeutsche Zeitung» та «Welt».

Далі повідомлялося, що Лінднер вже оголосив членам кабінету про цю процедуру у разі «прохань про роз’яснення» під час подання остаточного варіанту бюджетної процедури на попередньому засіданні кабінету 31 травня. «Переговори проводяться на прохання окремих міністрів та служать для роз’яснення бюджетних орієнтирів стелі. Переговори щодо бюджету не проводяться».

Прес-секретар: Процедура не нова

За словами речника, до рішення Кабінету міністрів планується лише технічне коригування в рамках цих так званих стель. «Ця процедура не є новинкою, подібні процеси вже мали місце у минулому. Зокрема вона робить непотрібним виїзне засідання кабінету міністрів або обговорення бюджету в коаліційному комітеті, як це було в 2010 році».

Лінднер повідомив іншим міністерствам, скільки грошей вони повинні мати у своєму розпорядженні як одноразову суму наступного року. Прес-секретар міністерства пояснила, що тепер міністерствам пропонується самостійно визначити форму своїх бюджетів.

Боргове гальмо має знову дотримуватися

Коаліція вже довгий час бореться над бюджетом на 2024 р. Боргове гальмо, закріплене в Основному законі, має бути знову дотримане. Для цього необхідно компенсувати додаткові витрати, пов’язані з колективним договором у державному секторі та вищими відсотковими ставками. Наступного року федеральному уряду доведеться обходитися меншою кількістю грошей, ніж прогнозували податкові кошторисники восени. Це стало результатом оцінки податків у травні. ВДП виключає підвищення податків.

На початку червня джерела у міністерстві фінансів повідомили, що Лінднер обговорив зі своїми колегами подальшу процедуру складання бюджету. Шольц і він обидва підкреслили, що проект уряду має бути готовим до літніх парламентських канікул 7 липня. На це чекає і бюджетний комітет Бундестагу, який потім продовжить роботу над проектом.

Читайте також:  Як канцлер Німеччини збирається боротися з антисемітизмом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я