На свіжому повітрі все смачніше і краще – будь то розмова до душі або чашка чаю. Багато хто забуває, що балкон можна облаштувати так, щоб це стало продовженням квартири. Дизайнер IKEA дає поради, з чого почати, щоб оновити балкон.
1. Почнемо знизу
“Підлога на балконі – основа, найпростіший спосіб оновити покриття, якщо наприклад підлога бетонна – використовувати настил. Настил легко встановити, просто з’єднайте частини між собою, без особливих труднощів. Кафельний настил створить багатий образ вашому балкону. Якщо подобається під ногами відчувати дерево і тепло, вибирайте дерев’яний настил. Типи настилу можна комбінувати, щоб створити цікавий малюнок” – каже керівник Відділу дизайну інтер’єрів IKEA Даріус Римкус.
2. Порядок у зберіганні
Іноді балкон перетворюється на комору. Звичайно, речі на балконі зберігати можна, але, за словами дизайнера, важливо продумати тип зберігання, щоб було місце і для зберігання, і для відпочинку. Якщо у вас довгий і вузький балкон, використовуйте полиці на всю висота стелі. На верхніх полицях можна зберігати квіти, а на нижній інші речі. контейнери з кришками, в яких одразу видно, що всередині. Для деяких стелажів є спеціальні чохли, які перетворюють полицю на міні-теплицю, або захищають предмети від дощу та вітру”, – радить Римкус.
Такі полиці можуть мати спеціальні місця для підвісних речей. Дизайнер підкреслює, що важливо використовувати всю висоту стіни, щоб звільнити місце на підлозі для садових меблів.
3. Куточок для відпочинку
Для того, щоб облаштувати балкон для читання, відпочинку та спілкування з друзями ваш мінімум – це стіл та стільці. Вибираючи меблі, важливо оцінити розмір балкона – в нашій країні найчастіше балкони маленькі або вузькі та витягнуті, тому важливо використовувати складні меблі.
“Важливо вибираючи меблі враховувати можливість її використання на вулиці. Звичайні меблі не будуть такі стійкі до сонця, зміну температур і вологу. Купуючи дерев’яні, сталеві або пластикові меблі для саду, ви можете бути впевнені, що вони прослужать довше. Дерев’яні меблі можна оновити з допомогою морилки та лаку”, – каже Римкус.
4. Трохи затишку
Не важливо, чи хочете ви облаштувати місце для ранкової кави або для вечірнього відпочинку, ви з легкістю зможете додати трохи свого характеру. Наприклад, текстиль творить дива як вдома, так і на вулиці – текстиль повністю змінює характер простору. Дизайнер наголошує, що потрібно вибирати тканину, яку можна використовувати на вулиці. “На підлогу можна постелити килим, це допоможе створити відчуття домашнього затишку, ви зможете ходити босоніж, а діти грати на підлозі. Декоративні подушки дадуть родзинки та зроблять стільці зручнішими, і більшість з них мають знімні чохли, які можна прати або міняти за потребою . Невеликою хитрістю може стати москітна сітка або фіранка, яка створить відчуття усамітнення”, – каже Римкус.
Правильне освітлення, за словами дизайнера, допомагає створити атмосферу – навіть увечері і в хмарні дні. Скористайтеся ліхтариками та гірляндами на батареях або сонячних батареях – це дозволить вам висвітлити свій балкон у будь-який час. Світильники на сонячних батареях створять магічне відчуття, а для романтики можна додати свічки, якщо є діти, скористайтеся LED варіантом, або якщо всі дорослі, то звичайними. “Для багатьох балкон завжди асоціюється із зеленню та квітами. Ви можете включити уяву та підвісити горщики, наприклад. Грайте з квітами та текстурами, розташуйте квіти на різній висоти та використовуйте свій простір з розумом”, – каже дизайнер.