В’юст не виключає висування своєї кандидатури на посаду канцлера

14

Чи хоче він балотуватися чи ні? Прем’єр-міністр Північного Рейн-Вестфалії Хендрік Вюст тримається осторонь можливої ​​кандидатури на посаду канцлера. Лідер ХДС Мерц демонстративно хвалить його.

 

В’юст не виключає висування своєї кандидатури на посаду канцлера

Глава уряду землі Північний Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст (ХДС) не хоче унеможливлювати висунення кандидатури канцлера від ХДС/ХСС на федеральних виборах 2025 року. У п’ятницю В’юст ухильно відповів на запитання про те, чому 47-річний прем’єр, який пробув на посаді глави уряду менше двох років, взагалі обговорюється як кандидат – замість того, щоб зняти постійну тему.

Підбиваючи підсумки майже річного правління чорно-зелених у Північному Рейні-Вестфалії, він сказав у Дюссельдорфі, що згоден із лідером ХДС Фрідріхом Мерцем, що це питання буде вирішено лише на рік перед федеральними виборами. “І це абсолютно правильно”.

Вюст: Завдання нині лежить на NRW

За його словами, великою заслугою Мерця є те, що він досяг консенсусу щодо цього питання. «Він є лідером партії та парламентської групи – тож питання про лідерство там теж прояснилося», – сказав Вюст. “Але одне я можу сказати точно: мені подобається робити те, що я роблю зараз”. На конкретне запитання: Ви хочете стати канцлером чи ні? – він лише підтвердив, що його нинішнє завдання – у NRW.

Демонстративно він похвалив лідера федеральної партії. Мерц зумів «відновити» відносини всередині Союзу, наголосив В’юст. “Щось було порушено, всі це знають”.

Борис Рейн: Питання До обговорюватиметься лише у майбутньому

Тим часом глава уряду Гессена Борис Рейн (ХДС) поки не бачить часу для прояснення кандидатури канцлера. «Це питання зараз не підлягає обговоренню. Ми вирішимо його разом у слушний час», – сказав 51-річний прем’єр-міністр в інтерв’ю «Zeit Online». “Звичайно, всі наші земельні об’єднання ухвалять рішення: Кожен прем’єр-міністр землі ХДС є членом президії партії qua office”, – додав Рейн.

Читайте також:  Повідомлення про швидку відставку Ламбрехт

На запитання про те, чи Мерц є природним кандидатом на посаду канцлера, глава уряду Гессена відповів: «Ми спокійно обговоримо це, коли настане час». Рейн уточнив: «Федеральний голова займає виключно сильну позицію у ХДС, тому він також відіграватиме винятково велику роль у прийнятті рішення».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я