МОК дозволяє повернення російських спортсменів

20

МОК відкрив шлях для повернення спортсменів із Росії та Білорусі на міжнародну арену. Проте керівний орган відкладає ухвалення рішення щодо Олімпіади в Парижі.

 

МОК дозволяє повернення російських спортсменів

Міжнародний олімпійський комітет рекомендував знову допустити російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань як нейтральні атлети.

Проте спортсмени з обох країн, які мають зв’язки з військовими та органами безпеки, а також збірні команди, за рішенням керівництва МОК, мають залишитися осторонь. Рішення про те, чи допускати росіян та білорусів до участі в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, буде ухвалено пізніше, наголосив президент МОК Томас Бах.

Згідно з волею парасолькової олімпійської організації, в Росії та Білорусі не можуть проводитися міжнародні змагання. Представники урядів обох країн не можуть бути запрошені на змагання.

Національні символи залишаються під забороною

Спортсмени повинні відмовитися від прапора, гімну та символіки своїх країн та дотримуватись антидопінгових правил. Вони можуть брати участь у змаганнях лише у тому разі, якщо не підтримують агресивну війну Росії в Україні. “Ми дотримуємося наших олімпійських цінностей”, – сказав Бах.

Проти курсу МОК виступають здебільшого Україна та низка західних країн. Україна вказує на те, що багато провідних російських спортсменів також є військовослужбовцями. У бесіді глави МОК Баха з представниками національних олімпійських комітетів напередодні обговорення МОК міністр спорту України Вадим Гутцайт нагадав, що у війні з Росією вже загинули 262 українські спортсмени та тренери.

Україна також загрожує бойкотувати міжнародні змагання аж до Олімпійських ігор, щоб уникнути зіткнень зі спортсменами з Росії та Білорусі. Німецька олімпійська спортивна конфедерація підтримала вимоги щодо продовження заборони щодо Росії та Білорусі. Однак DOSB виключила можливість олімпійського бойкоту “з фундаментальних причин”, як заявив голова асоціації Томас Вайкерт в інтерв’ю газет Funke Mediengruppe.

Читайте також:  Незручна ніч для сквотерів у Лютцераті

Політичне втручання різко відкидається

У лютому міністри спорту 35 країн уже закликали до подальшого усунення російських та білоруських спортсменів у спільній декларації. Окрім Німеччини, цю позицію підтримали й інші провідні спортивні держави, такі як Велика Британія, США, Австралія, Японія та Франція.

МОК останнім часом неодноразово різко відкидав ці заклики як неприпустиме втручання у справи спорту. «Не урядам вирішувати, яким спортсменам дозволено брати участь у тих чи інших міжнародних змаганнях», – йдеться у заяві МОК. «Це було б кінцем світового спорту, яким ми його знаємо сьогодні», – наголосив олімпійський керівний орган.

З інших частин світу МОК отримує підтримку на користь скасування заборони, чинної початку війни. Особливо в Африці, Азії, Південній Америці та Океанії повернення росіян та білорусів знаходить багато прихильників.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я