Від довіреної особи до зрадника: Пригожин та Путін

37

Боротьба за владу між президентом Росії Володимиром Путіним та головою ПВК «Вагнер» тепер розгоряється відкрито. Хто ж такі екс-кухар Путіна та його найманці?

 

Від довіреної особи до зрадника: Пригожин та Путін

Глава російської приватної армії «Вагнер» Євген Пригожин уже кілька місяців не погоджується з військовим керівництвом у Москві щодо війни в Україні. Наразі, однак, 62-річний голова власної армії відкрито кидає виклик кремлівському лідерові Володимиру Путіну. Тим часом у протистоянні «Пригожин і Путін» суперечка йде не лише про «правильну тактику» щодо Києва.

У минулому довірена особа Путіна уникала публічних виступів. Але останнім часом Пригожин неодноразово жорстко критикував, зокрема, міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу Валерія Герасимова. Він звинувачував їх у неналежному керівництві регулярними військами. Він часто скаржився на недостатнє постачання боєприпасів та військової техніки своїх бійців.

Пригожин вважається несумлінним бізнесменом із кримінальним минулим. Він та Путін давно знають один одного. Кажуть, коли нинішній президент ще працював у міській адміністрації Санкт-Петербурга, він часто відвідував ресторан Пригожина. Саме тому росіянина, який раніше сидів у в’язниці за пограбування, називають «кухарем Путіна».

Людина з голеною головою є головою корпоративної імперії «Конкорд» і, як кажуть, втручалася у президентські вибори в США у 2020 році за допомогою своєї інтернет-фабрики тролів, що спеціалізується на дезінформації. Саме тому Сполучені Штати оголосили його у міжнародний розшук. Сили Вагнера вважають на Заході «терористичною організацією», відповідальною за військові злочини в багатьох країнах.

ПВК «Вагнер» активна з 2014 року

У вересні минулого року – після півроку війни в Україні – Пригожин уперше публічно зізнався, що заснував наймані сили. Він сформував цей підрозділ ще 2014 року для місії в українському Донбасі. Саме завдяки їхнім діям було «звільнено» багато районів Луганська та Донецька. Раніше Пригожин ніколи чітко не зізнавався у зв’язку з найманцями. Москва також багато років рішуче заперечувала існування бойових найманих сил.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

Відомо, що другим засновником ПВК є колишній агент розвідки Дмитро Уткін, офіційний командир Вагнера. Кажуть, що він захоплювався творчістю німецького композитора Ріхарда Вагнера – звідси назва загону. Група відіграла центральну роль у війні в Україні: найбільшим військовим успіхом Пригожина стало криваве завоювання східноукраїнського міста Бахмут. Вважається, що група також причетна до різанини у Бучі.

Бійці «Вагнера» також були задіяні в Сирії, інших арабських країнах, а також в Африці та Латинській Америці, і продовжують діяти в них до цього дня. Тут знаходиться одне з джерел грошей загону: група надає тіньові послуги для сумнівних осіб. Натомість – гроші та сировину, наприклад золото. У Росії Пригожин заробляє гроші, поставляючи продукти харчування для військових, а також у школи та дитячі садки.

Пригожин та Путін домовилися про вербування ув’язнених

Група Вагнера вербує своїх членів серед добровольців – на війні в Україні також серед в’язнів. Їхній голова Пригожин заманює ув’язнених обіцянкою, що після шести місяців військової служби вони будуть помиловані. Вважається, що 32 000 колишніх ув’язнених вже було звільнено таким чином. Проте, за словами Пригожина, лише у боях за Бахмут їх загинуло близько 10 тисяч. Крім того, бойовикам загрожують розправою, якщо вони намагатимуться втекти. Відео, на якому показано, як бійця Вагнера, що перебіг, вбивають кувалдою, викликало міжнародний жах.

Пригожин зараз агресивно виступає проти російського військового керівництва – за його заявами, його люди зайняли важливі військові об’єкти у Ростові-на-Дону на півдні Росії. Очевидно, що він не хоче здаватися, як того вимагає Путін. В одному з відеороликів він загрожує просунутися до Москви. Експерти вже говорили, що він має власні президентські амбіції, які він завжди заперечував.

Читайте також:  Швейцарський банк Sygnum запускає платформу NFT

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я