В ООН вкотре закликали до припинення бойових дій поблизу Запорізької атомної станції

14
ЗАЕС

Діяти сьогодні, щоб завтра не було пізно. В Організації Об’єднаних Націй вкотре закликали до припинення бойових дій поблизу Запорізької атомної електростанції. Але чи має міжнародна спільнота реальні можливості впливу на ситуацію?

Негайно припинити бойові дії поблизу Запорізької АЕС та забезпечити постійну присутність на станції представників міжнародних організацій. Такі основні рекомендації випливають із звіту нещодавньої місії Міжнародного агентства атомної енергії (МАГАТЕ). Документ на 52 сторінках презентував голова організації Рафаель Гроссі під час спеціального засідання Ради безпеки ООН.

У повідомленні наголошується, що представники місії зафіксували на території ЗАЕС численні пошкодження будівель поблизу атомних реакторів. Також пошкоджено будівлі, де зберігається свіже та відпрацьоване ядерне паливо. У МАГАТЕ зазначили, що на території АЕС стоять російські військові вантажівки з намальованою літерою Z. Фахівці вимагали прибрати їх із атомної електростанції.

Під час обговорення звіту генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав негайно забезпечити довкола станції демілітаризовану зону.

Однак, на думку фахівців, незважаючи на міжнародний резонанс, результати місії МАГАТЕ матимуть дуже обмежений ефект.

До того ж ООН і міжнародне співтовариство зараз фактично не мають дієвих інструментів, щоб змусити російські окупаційні війська залишити територію станції.

Російські війська захопили Запорізьку АЕС ще 4 березня, практично на початку повномасштабного вторгнення. З того часу ядерний об’єкт був під постійним обстрілом, у чому російська та українська сторони звинувачують одна одну. Найбільша атомна станція Європи розташована у місті Енергодар на лівому березі Дніпра, фактично на лінії фронту.

Читайте також:  Ізюм повертаються до життя

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :