Чому живіт худне в останню чергу і чи можна це змінити?

645
як схуднути

Серед причин, що впливають на те, що жир із живота завжди йде в останню чергу, можна відзначити як вплив гормонального фону, так і суттєві обсяги жиру саме в черевній ділянці. Крім того, наявність жиру на животі зазвичай пов’язана з порушенням чутливості до інсуліну.

Другим за популярністю питанням серед тих, що худнуть є інтерес до того, чому живіт завжди худне останнім (перше питання: як схуднути максимально швидко). Найпростішою відповіддю стане те, що на животі зазвичай розташовано більше жирових запасів, проте це не єдина причина.

За запасання жиру саме на животі відповідають відразу кілька гормонів — зокрема, при порушенні нормального вироблення інсуліну, тестостерону, кортизолу або естрогену організм може збільшити запасання зайвих калорій в черевний жир. Нижче в матеріалі розберемося, чи це можна змінити.

Як худне живіт?

Жир в організмі людини ділиться на три типи, що принципово відрізняються один від одного. Підшкірний жир (м’який на дотик) запасається безпосередньо під шкірою і зазвичай накопичується на кінцівках, на обличчі, на сідницях та на зовнішній стороні живота. Але всередині живота залягає вісцеральний жир.

як схуднути

Вісцеральний жир буквально виштовхує живіт вперед, надаючи фігурі кулясту форму. Плюс, він бере активну участь в обміні речовин, регулюючи обсяги виробленого гормону лептину — який, у свою чергу, пов’язаний з формуванням почуття насичення від їжі.

Плюс, у нижній частині живота здатний запасатися так званий “гормональний” жир. Дослідження свідчать про те, що у чоловіків він може накопичуватися при низькому рівні тестостерону — а у жінок, на противагу цьому, при високому рівні тестостерону (і низькому рівні глобуліну).

Чому живіт худне останнім:

  • вісцеральний жир впливає на вироблення гормонів;
  • живіт – основне місце відкладення зайвого жиру;
  • у жирових тканинах живота слабший кровотік;
  • великий живіт заважає заняттям спортом.
Читайте також:  5 неочевидних звичок, які послаблюють імунітет

Як швидко можна худнути?

Безпечною цифрою зниження ваги є 3-4 кг на місяць. Швидше схуднення загрожує безліччю ризиків для здоров’я — починаючи з обвислої шкіри (нагадаємо, що повернути колишню пружність практично неможливо), закінчуючи уповільненням метаболізму.

Необхідно пам’ятати і про те, що важливе не саме схуднення — а то, чи схудла людина зможе підтримувати стабільну вагу в майбутньому. На жаль, статистика говорить про те, що практично всі люди, які різко схудли, повторно набирають скинуті кілограми в межах 3-5 років.

Інсулін та запасання жиру на животі

Інсулін – ключовий гормон, що регулює запас енергії (і жиру) в організмі. Він виробляється (переважно) при вживанні вуглеводних продуктів харчування, допомагаючи утилізувати глюкозу — використовуючи її або потреб поточного обміну речовин, або відправляючи в жирові запаси.

як схуднути

Дослідження підтверджують зв’язок між інсулінорезистентністю і збільшенням жирової тканини організму — особливо в області живота. Говорячи простими словами, порушуються механізми регулювання інсуліну, у результаті тіло виробляє його надмірну кількість (вважаючи у своїй, що гормону недостатньо).

На побутовому рівні головною причиною інсулінорезистентності (і набору жиру на животі) стає регулярне та постійне вживання цукру та швидких вуглеводів. При денній нормі цукру 20-35 г середня людина вживає близько 110 г – тобто, майже в 4 рази вище за норму!

Безвуглеводні дієти та схуднення

З одного боку, сучасна наука вважає, що для схуднення необхідно знизити сумарне споживання калорій — тоді як баланс нутрієнтів (тобто білків, жирів та вуглеводів) відіграє набагато меншу роль. З іншого боку, практика свідчить, що скорочення вуглеводів допомагає краще контролювати апетит.

За допомогою балансу вироблення греліну, лептину та інсуліну тіло має можливість підтримувати стабільну вагу. Якщо ж їхній метаболізм порушений, людина може відчувати потребу перекусити незалежно від реальних потреб — що й призводить до переїдання та набору зайвої ваги на животі.

Читайте також:  Що краще не дарувати на День святого Валентина

Роль спорту у спалюванні жиру

Ставлення до спорту виключно як до способу спалювання зайвих калорій – одна з причин, що змушують жир на животі йти в останню чергу. Насправді фізичні навантаження потрібні для нормалізації метаболізму (точніше, вироблення гормонів) — а також для покращення циркуляції крові.

як схуднути

Дослідження показують, що для того, щоб тіло успішно спалювало жир у певній зоні, необхідна хороша циркуляція – тоді як десятиліття малорухомого способу життя та наявність великої кількості жиру на животі суттєво ускладнюють процеси жироспалювання.

Але зовсім не йдеться про виконання вправ на м’язи преса. Якщо ви хочете прибрати живіт, вам насамперед потрібно регулярне і досить тривале кардіо – як мінімум 3-4 тренування на тиждень по 30-45 хв кожне (пульс при цьому повинен знаходитися в зоні, що спалює жир).

Висновок

Серед причин, що впливають на те, що жир із живота завжди йде в останню чергу, можна відзначити як вплив гормонального фону, так і суттєві обсяги жиру саме в черевній ділянці. Крім того, наявність жиру на животі зазвичай пов’язана з порушенням чутливості до інсуліну.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я