Вимоги для заборони AfD виконані

21

Німецький інститут прав людини (DIMR) вважає, що умови для заборони AfD виконані. У своєму недавньому аналізі Інститут, який має юридичний мандат на запобігання порушенням прав людини, стверджує, що партія «активно та методично переслідує свої расистські та правоекстремістські цілі».

Наприклад, AfD працює над тим, щоб «змінити межі того, що можна говорити, і, таким чином, дискурс таким чином, щоб стало звикання до расистських національно-етнічних позицій – також у суспільному та політичному просторі».

Загалом партія прагне ліквідувати гарантії, закріплені у статті 1 Основного закону. У ній говориться: «Людська гідність є недоторканною. Обов’язок усіх органів державної влади – поважати та захищати його».

AfD: У судочинства не буде шансів

AfD відкинула аргументи Інституту прав людини. Представник партії заявив у середу: «Ми не сумніваємося, що розгляд проти AfD у Федеральному конституційному суді не матиме шансів». За його словами, причиною такого кроку DIMR, очевидно, стали рейтинги AfD в опитуваннях виборців, які зростають уже кілька тижнів. Згідно з останніми опитуваннями, партія набирає близько 18 відсотків, стільки ж, скільки і СДПН.

В аналізі Інституту, під назвою «Чому AfD може бути заборонена, рекомендації для держави і політики», йдеться: «Для захисту невід’ємних основ прав людини і, отже, вільного демократичного базового порядку вкрай важливо, щоб усвідомлення небезпеки, що виходить від AfD, зростало як у суспільстві загалом, і на державному рівні, і щоб державні та політичні діячі діяли відповідним чином». За його словами, ефективно протистояти цій небезпеці можна лише у тому випадку, «якщо інші партії на федеральному, земельному та місцевому рівнях недвозначно дистанціюються від AfD».

Хеке на курс AfD

Одним із факторів, який, на думку DIMR, доводить небезпеку, що походить від AfD, є вплив лідера парламентської групи AfD у Тюрінгії Бйорна Хеке на курс партії, який останніми роками посилився. У своєму аналізі інститут стверджує, що Хеке є провідним голосом AfD навіть без посади на федеральному рівні, а численні прихильники йдуть за ним по всій країні.

Читайте також:  Перед Ердоганом стоять величезні завдання після перемоги на виборах

DIMR є незалежним національним правозахисним інститутом Німеччини. Інститут фінансується із бюджету Бундестагу. Крім можливої ​​заборони партії, у своєму аналізі він виносить на обговорення та інші наслідки, наприклад, застосування закону про зброю проти членів AfD або дисциплінарного права, коли йдеться про державних службовців, військовослужбовців або жінок-суддів, які підтримують AfD.

DMIR хоче заповнити «порожнечу» у дебатах

Автор аналізу, Хендрік Кремер, наголосив, що інститут не виступає за пропозицію про заборону партії. Швидше, ДМИР прагне заповнити «порожнечу» у соціальних та правових дебатах. «Ми рекомендуємо тим, хто має право подати заяву, готувати матеріали на постійній основі, щоб мати можливість діяти», – додав він.

Партії, «які відповідно до своїх цілей або поведінки своїх прихильників прагнуть порушити або знищити вільний демократичний основний порядок або поставити під загрозу існування Федеративної Республіки Німеччина», є неконституційними відповідно до Основного закону. Крім того, необхідне активне войовниче, агресивне ставлення до вільного демократичного основного порядку, який партія прагне ліквідувати, а також конкретні ознаки того, що досягнення антиконституційних цілей не є абсолютно безнадійним.

В історії Федеративної Республіки Німеччина досі були заборонені дві партії: орієнтована на націонал-соціалістів Соціалістична партія рейху (УРП) у 1952 році та Комуністична партія Німеччини (ККД) у 1956 році.

Перша з двох невдалих процедур заборони правоекстремістської NPD була припинена в 2003 році через численні інформатори, яких Управління захисту конституції також мало в керівництві партії. Друга заява була відхилена Федеральним конституційним судом у 2017 році, оскільки значущість партії була визнана надто низькою.

Міністр внутрішніх справ Тюрінгії виступає за заборону партії

У грудні минулого року міністр внутрішніх справ Тюрінгії Георг Майєр висловився за заборону AfD. Він сказав тоді газеті «Таз»: «Я вважаю, що процедура заборони має бути підготовлена ​​вже зараз». У Тюрингії партія перебуває під наглядом Управління захисту конституції через певних екстремістських устремлінь.

Читайте також:  AfD бореться за посаду районного адміністратора у Тюрінгії

Федеральне відомство із захисту конституції у березні 2021 року класифікувало партію загалом як підозрювану у правоекстремістській діяльності – ця оцінка була підтверджена адміністративним судом першої інстанції Кельна приблизно через рік. AfD захищається від цього юридично. Розгляд у Вищому адміністративному суді в Мюнстері все ще триває.

Зазвичай Управління захисту конституції розглядає справу про підозри приблизно через два роки, щоб з’ясувати, чи підтвердилися підозри чи ні. У випадку з AfD, однак, не очікується, що це рішення буде ухвалено до завершення судового розгляду. Однак президент Управління захисту конституції Томас Хальденванг бачить, що партія постійно рухається «вкрай правий бік». Навіть класифікація як підозрілої справи дозволяє його відомству використовувати засоби розвідки. До них належать стеження та отримання інформації про інформаторів з місця подій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я