Навальний хоче продовжити боротьбу за вільну Росію

24

Під бурхливі протести противників Кремля Навального було заарештовано у січні 2021 року і незабаром після цього засуджено до багаторічного ув’язнення. Там він скаржиться на тортури – і все ж таки показує себе незламним.

 

Навальний хоче продовжити боротьбу за вільну Росію

Навіть після двох років ув’язнення противник Кремля Олексій Навальний хоче продовжувати боротися з тюремного табору за звільнення Росії від «лиходіїв», які оточують президента Володимира Путіна. «Я не маю наміру залишати свою країну їм і вірити, що темрява зникне», – написав він у пості, опублікованому на Instagram у другу річницю свого арешту в московському аеропорту 17 січня 2021 року, який привернув увагу всього світу. Він закликав своїх прихильників до завзятості.

Тоді Навальний повернувся до Москви після лікування в Німеччині від нападу отруєння – незважаючи на небезпеку для його життя. З того часу він перебуває у в’язниці. “Росія – моя країна”, – написав Навальний. «Тут я народився і виріс, тут мої батьки, тут я створив сім’ю», – наголосив 46-річна людина, яку правозахисники відносять до категорії політичних в’язнів. «Я повноправний громадянин і маю право поєднуватися з тими, хто також думає, як я – і займатися політичною діяльністю».

«Будь-який опір важливий»

Він сказав, що таких людей, як він, у Росії більше, «ніж продажних суддів, брехливих пропагандистів та злодіїв у Кремлі». Росію треба рятувати, сказав він. «Вона пограбована, поранена, втягнута в агресивну війну і перетворена на в’язницю, де керують найбезсовісніші й підліші мерзотники», – написав Навальний. «Будь-який опір – хай навіть символічний – важливий в умовах моїх обмежених можливостей».

Навальний також нещодавно розповідав про тортури у тюремному таборі. Потрібні були дні та протести лікарів та прихильників, щоб тюремна система дозволила лікування його хвороби. Навальний скаржився на кашель, озноб і жар в одиночній камері виправної колонії №6 у Мелеховому поблизу міста Килимів приблизно за 260 кілометрів на північний схід від Москви.

Читайте також:  Політики AfD дозволять собі добрі відносини з Росією

Під час свого повернення після лікування в лікарні Шаріте в Берліні та в Шварцвальді Навальний заявив, що він хоче розпочати боротьбу проти Путіна в країні, а не здалеку, як критик за кордоном. Знову і знову, незважаючи на загрозу нових вироків, він тепер використовує свої виступи на судових засіданнях для публічного засудження агресивної війни Путіна проти України як злочину.

#FreeNavalny: прихильники розпочинають кампанію

З нагоди другої річниці його ув’язнення прихильники Навального, які втекли за кордон, розпочали кампанію #FreeNavalny. Мета кампанії – поширити більше інформації про нові кримінальні процеси проти лідера опозиції та про його нинішні умови утримання у в’язниці. Ціль – краще об’єднати зусилля всього світу для звільнення Навального.

Міжнародні політики також мали слова застереження на адресу Москви. Фрідріх Мерц (ХДС), лідер парламентської групи ХДС/ХСС, закликав російський уряд звільнити критика Кремля з в’язниці, надати йому юридичну допомогу «і насамперед забезпечити йому можливість відновити здоров’я». Він висловив сподівання, що федеральний уряд приєднається до цього побажання «і що доля Олексія Навального не буде забута».

Рената Альт (СвДП), депутат Бундестагу та голова Комітету з прав людини та гуманітарної допомоги, сказала про Навального: «Його метою було зміцнити опозицію та опір у Росії своєю присутністю – незважаючи на всі спроби залякування». Немає нічого, чого Путін боявся більше, сказав Альт. «Навіть в’язниця не змусить Навального замовкнути, він залишається найяскравішим противником Путіна та маяком надії для російської опозиції».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я