Скандал у Лівій партії: Лідери критикують Вагенкнехт

41

Ліва партія ось-ось розколеться: Сара Вагенкнехт планує створити свою партію.

Скандал у Лівій партії: Лідери критикують Вагенкнехт

Скандал у Лівій партії: Лідери критикують Вагенкнехт

Все сильніше спалахує скандал у Лівій партії. Лідер партії Янін Віслер звинуватила Сару Вагенкнехт у безвідповідальній поведінці через плани створення нової партії. У зв’язку з катастрофічною політикою «світлофорної» коаліції лівий депутат Бундестагу має виступити проти федерального уряду та подати альтернативні варіанти, заявила Віслер в ефірі програми «Tagesthemen» телеканалу ARD. Підхід Вагенкнехт, з іншого боку, є егоїстичним.

Вагенкнехт та її прихильники у Лівому русі вже кілька місяців обговорюють створення нової партії. Наприкінці вересня в окружному суді Мангейма як можливий попередній етап була зареєстрована асоціація «BSW – für Vernunft und Gerechtigkeit» (“BSW – за розум і справедливість”) – абревіатура розшифровується як “Bündnis Sahra Wagenknecht” (“Союз Сари Вагенкнехт”). За інформацією телеканалу ntv, у понеділок Вагенкнехт проведе прес-конференцію, на якій розповість громадськості про свої плани.

Плани Вагенкнехт загрожують Лівій партії втратою статусу парламентської групи у Бундестазі. Віслер закликала депутатів, які можуть приєднатися до нової партії, відмовитись від своїх мандатів у Бундестазі: «Це було б імперативом справедливості», – заявила вона в ефірі телеканалу ARD. Мандати, одержані на основі програми Лівої партії, не можуть бути просто передані новій партії. Наразі парламентська група Лівої партії налічує 38 членів. Гранична кількість членів фракції – 37.

«Дуже проблематично» та «аморально»

Дітмар Бартш, лідер парламентської групи «Ліві», назвав вчинок Вагенкнехт «безвідповідальним з урахуванням соціальної ситуації та становища лівих». Той факт, що Вагенкнехт та її соратники хочуть забрати мандати, отримані через Ліву партію, є «вкрай проблематичним» та «аморальним», заявив Бартш в інтерв’ю газеті «Rheinische Post». Крок Вагенкнехт призведе до того, що «парламентської групи більше не буде».

Читайте також:  Ліві запрошують на заходи «Майбутнє без голоду»

Однак Бартш підкреслив, що «це не означає, що з лівими буде покінчено». Він продовжуватиме боротьбу за впливових лівих. Його партія, як і раніше, залишається «соціальною опозицією». Партія Вагенкнехт «у такому разі є конкурентом. Не більше та не менше». Віслер поскаржилася на те, що ліві вже багато років демонтуються зсередини: «Те, що демократичні рішення ігноруються, що нашу партію публічно ганьблять, – це справді проблема, – сказала вона в ефірі телеканалу ARD. – Тепер ситуація має бути прояснена».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я