Президент Сенегалу унеможливлює спірний третій термін перебування при владі

38

Президент Сенегалу Макі Салл виключив можливість балотуватися на спірний третій термін після тривалих спекуляцій та кривавих протестів. “Моє давно і ретельно обдумане рішення – не брати участь у наступних виборах 25 лютого 2024 року”, – сказав 61-річний президент, який править західноафриканською багатопартійною демократією з 2012 року, в телезверненні до нації вчора ввечері. “Я знаю, що це рішення здивує багатьох”, – сказав Салль. «Сенегал більше, ніж моя персона, і він матиме лідерів, які також здатні привести країну до відновлення».

Коментарі Салля поклали край багаторічним спекуляціям про те, чи буде він знову балотуватися в 2024 році, незважаючи на те, що при ньому було встановлено п’ятирічний ліміт на два терміни. Раніше в червні в країні з населенням близько 17 мільйонів людей спалахнули найсильніші за останні десятиліття хвилювання після того, як лідера опозиції Усмана Сонка засудили до тюремного ув’язнення у справі про зловживання.

Опозиція звинуватила главу держави в бажанні усунути свого найперспективнішого суперника і залишитися при владі. Щонайменше 16 людей було вбито, сотні поранено та сотні заарештовано. Уряд вивів на вулиці армію та тимчасово заблокував мобільний інтернет. З того часу влада заборонила всі демонстрації опозиції в столиці Дакарі.

Сенегал не переживав воєн чи насильницьких потрясінь з моменту здобуття незалежності у 1960 році. Саль – четвертий президент країни на узбережжі Атлантичного океану, яка межує на сході з сахельською державою Малі, охопленим тероризмом та нестабільністю. Салль, центрист, виграв другий тур виборів у 2012 році у свого колишнього колеги щодо партії Абдулайє Вада, підтриманого опозицією, яка хотіла завадити Ваду балотуватися на спірний третій термін.

Читайте також:  Візит уряду Китаю до Німеччини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я