Зернова угода Росії з Україною: ЄС йде на поступки

35

Експорт зерна важливий не лише для України, а й для одержувачів в Африці та Азії.

 

Зернова угода Росії з Україною: ЄС йде на поступки

Щоб переконати Росію продовжити зернову угоду з Україною, ЄС розглядає можливі поступки. За словами дипломатів, ідея полягає в тому, щоб запропонувати Російському сільськогосподарському банку зазнати обходу санкцій ЄС.

Відповідно банк міг би створити дочірню компанію, щоб мати можливість знову використовувати міжнародну мережу фінансових комунікацій Swift для обробки певних платежів. Сам банк нині не може цього робити через санкції, запроваджені у зв’язку з агресивною війною Росії проти України.

За інформацією Deutsche Presse-Agentur, передумовою цих міркувань стали загрози Росії допустити закінчення в середині місяця терміну дії угоди про експорт українського зерна через Чорне море. Уряд виправдовує ці загрози нібито існуючими обмеженнями на експорт російської сільськогосподарської продукції та добрив, які, як він очікує, будуть ослаблені в обмін на експорт українського зерна. У цьому контексті Москва також вимагає припинення санкцій проти свого державного сільськогосподарського банку, щоб мати змогу легше обробляти платежі.

Угода була продовжена у середині травня

Після вторгнення в Україну у лютому минулого року Росія протягом кількох місяців блокувала експорт зерна сусідньої країни. Потім, влітку 2022 року, за посередництва ООН і Туреччини між двома ворогуючими сторонами було досягнуто згоди, в результаті якої українське зерно знову почало постачати. Зовсім недавно, в середині травня, воно було продовжено ще на 2 місяці – у поєднанні з вимогою Москви полегшити її власний експорт.

У телефонній розмові у понеділок канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) та президент України Володимир Зеленський закликали до продовження зернової угоди після 17 липня, оскільки це допоможе покращити світові постачання продовольства.

Читайте також:  що відбувається на фронті зараз?

За словами дипломатів у понеділок, рішення ЄС не просто скасувати санкції проти сільськогосподарського банку пов’язане з тим, що для цього, ймовірно, не було б необхідного консенсусу серед країн-членів. Дозвіл нової дочірньої компанії використовувати Swift, проте, мабуть, не завадило б противникам такого кроку. Прихильники цього заходу вказують на те, що експорт зерна дуже важливий не лише для України, а й для країн-отримувачів в Африці та Азії. Крім того, на їхню думку, необхідно запобігти можливості звинувачення Росії Заходом у можливому провалі угоди.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я