Кліматичні цілі 2030 року все ще можуть бути досягнуті

13

Німеччина все ще може досягти своїх кліматичних цілей до 2030 року. Таким є висновок аналізу Федерального агентства з охорони навколишнього середовища (UBA), результати якого були представлені в понеділок у Дессау-Рослау, земля Анхальт. UBA пояснило, що для цього потрібно, зокрема, збільшити кількість залізничних перевезень, реформувати податок на автотранспорт та обмежити опалення викопним паливом. Крім того, всі викиди мають бути оцінені за ціною та стягуватися із забруднювача. Закон Німеччини про захист клімату передбачає, що до 2030 року шкідливі для клімату викиди мають бути скорочені на 65% порівняно з 1990 роком.

У своєму аналізі UBA розглянув, як можна заощадити додаткові викиди у будівництві, мобільності, енергетиці та промисловості. Дослідження показує, зокрема, що ці цілі в секторах транспорту та будівель, ймовірно, не будуть досягнуті, проте навіть при використанні комплексу дуже амбітних інструментів. Експерти також дійшли висновку, що необхідно активніше просувати технології з низьким та нульовим вмістом CO2.

«Розрахунки моделі ясно показують, що в деяких секторах нам доведеться багато надолужити, – сказав президент UBA Дірк Месснер. За його словами, необхідний не лише конструктивний діалог про те, де можна скоротити викиди, а й про те, як пом’якшити фінансовий тягар на групи з низьким рівнем доходу та розподілити його справедливіше: «В даний час домогосподарствам з низьким рівнем доходу часто доводиться платити непропорційно багато. Цілком зрозуміло, що це не сприяє більш активному вжиттю заходів щодо захисту клімату».

Звіт UBA від 2021 року показує, що Німеччина не досягне своєї мети захисту клімату на 2030 рік з тими інструментами захисту клімату, які плануються в даний час. Запропоновані заходи дозволять вже на ранній стадії визначити курс на досягнення необхідної за законом економії, йдеться у доповіді.

Читайте також:  Активісти продовжують блокувати дороги

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я