Рамелов згадав про голодування шахтарів у Бішоффероді

14

«Боротьба шахтарів за свої робочі місця була програна, але вона не була безглуздою».

 

Рамелов згадав про голодування шахтарів у Бішоффероді

Прем’єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов (Ліва партія) увічнив пам’ять про голодування, яке 30 років тому в Бішоффероді протягом кількох тижнів проводили шахтарі, які видобувають калійні добрива. «Їхня трудова боротьба мала «трагічно сумний, гіркий кінець» із закриттям калійної копальні в Північній Тюрингії наприкінці 1993 року», – сказав Рамелов у понеділок на відкритті виставки «Schicksal Treuhand – Treuhand-Schicksale» у будівлі клубу місцевої калійної асоціації.

«Боротьба шахтарів за свої робочі місця була програна, але вона не була безглуздою, – сказав Рамелов. – Вона пролила світло на те, як жорстоко велася боротьба за економічні перетворення у Східній Німеччині». Завод та шахта були закриті після злиття калійної промисловості Східної Німеччини та Західної Німеччини, хоча західнонімецька компанія середнього розміру була зацікавлена ​​у їх купівлі. Калій необхідний виробництва добрив.

Цифри ніколи не відповідали дійсності

Рамелов заявив, що цифри про збитки та різке падіння цін на світовому ринку, які використовувалися для виправдання закриття Бішоффероде 3 десятиліття тому, ніколи не відповідали дійсності. На той час він виступав на боці шахтарів як секретар профспілки і в результаті став посередником у примиренні інтересів. «Калійні солі сьогодні коштують чистих грошей». Те, як було визначено курс 3 десятиліття тому у Бішоффероді, а й інших підприємствах у Східної Німеччини, «привело до великого жорстокості».

Після возз’єднання під час злиття калійних шахт та заводів у північній Тюрингії було закрито кілька калійних шахт та заводів. Тисячі людей втратили роботу. Шахтарі Бішоффероде привернули увагу всього світу своїм опором і голодуванням, яке почалося в липні 1993 року.

Читайте також:  Європейська оборона застрягла

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я