Вимога про наслідки у разі “ні” чорно-червоним

17

У лавах берлінської СДПН звучать заклики до керівництва партії піти у відставку, якщо на голосуванні щодо членства не буде більшості для чорно-червоної коаліції.

 

Вимога про наслідки у разі «ні» чорно-червоним

«Якби угода була відкинута, я подав би у відставку на місці лідера партії», – сказав Кевін Хеніке, заступник бургомістра району Ліхтенберг, в інтерв’ю Der Spiegel. Місце голови партії ділять нинішній мер Франциска Гіффі та лідер парламентської групи Раєд Салех.

Голова Juso Синім Ташан-Функе додав: «Коли ми голосуємо за коаліційною угодою, питання таке: «Що краще для Берліна? А не: що краще для нашого дуету лідерів?». На її думку, це також має мати наслідки: «Якщо СДПН виступить проти коаліції з ХДС, я вірю, що керівництво партії в такому разі якнайшвидше займе позицію, щоб подальші переговори з іншими партнерами щодо альянсу були можливими».

Хеніке, який також є членом земельного виконавчого органу СДПН, виступає за чорно-червоний коаліційний уряд, тоді як Ташан-Функе віддав би перевагу продовженню тристоронньої спілки «зелені-червоні» – або навіть опозицію. «Ми, звичайно, воліли б допомагати формувати політику. Але перш ніж вступати в коаліцію з ХДС, я хотів би піти в опозицію», – сказав він в інтерв’ю Der Spiegel. Хенік вважає, що це неправильно. «У Берліні є чим зайнятися. Ми не маємо ухилятися від відповідальності там, а діяти прагматично».

Його оцінки лідера ХДС Кая Вегнера також розходяться: «Він людина, яка не має досвіду роботи в адміністрації. Це може бути благословенням, тому що він приносить круті ідеї ззовні», – сказав Хеніке. “Але він також може зазнати грандіозного провалу”. Хеніке сказав, що сам би він не наважився стати мером з нуля, а потім ще й зробити модернізацію адміністрації своєю головною темою.

Читайте також:  Декілька партій наполягають на створенні Ради національної безпеки

Ташан-Функе сказала, що не поділяє цієї напруги. «Мені ясно, що Вегнер не може бути добрим главою уряду».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я