AfD у Тюрингії набирає 34% і випереджає інші партії

15

У Тюрінгії назріває політичний переворот: AfD набирає сили. Задоволеність урядом землі продовжує знижуватися.

 

AfD у Тюрингії набирає 34% і випереджає інші партії

За даними опитування, проведеного Mitteldeutscher Rundfunk (MDR), AfD у Тюрінгії наразі має 34%. Це на 9% більше, ніж в останньому опитуванні, проведеному близько року тому.

За даними «Тюрингського тренду», який компанія Infratest dimap провела на замовлення MDR, партії нинішньої коаліції – Ліві, СДПН та Зелені – разом мають майже такий самий відсоток, як і AfD.

ХДС знаходиться на другому місці з 21% (мінус 1%) – трохи попереду Лівої партії, за яку проголосували б 20% респондентів (мінус 2%). Інші партії у парламенті землі також втратили позиції порівняно з останнім опитуванням. У СДПН зараз 10% (мінус 1%). “Зеленим” вдалося б пройти в ландтаг з 5% (мінус 2%). СвДП з 4% (мінус 1%) більше не була б у земельному парламенті.

AfD у Тюрингії популярний, у червоно-червоно-зелених немає більшості

Формування уряду за таких результатів виборів, як і раніше, утруднене: ні червоно-червоно-зелена, ні будь-яка інша коаліція, що практикується нині в Німеччині, не матиме більшості.

За даними опитування, задоволеність урядом землі ще більше знизилося. Нині лише 37% респондентів задоволені роботою уряду. Це на три відсоткові пункти менше, ніж рік тому – і, згідно з даними, це найгірше значення, яке Infratest dimap колись визначав для червоно-червоно-зелених.

Рамелов найпопулярніший політик

Список найпопулярніших політиків, як і раніше, очолює прем’єр-міністр Бодо Рамелов. 51% респондентів задоволені роботою єдиного лівого глави уряду – на 2% менше ніж рік тому. Лідер СвДП Томас Кеммеріх прямує з великим відривом на другому місці з 21% схвалення (плюс 2%). Лідер AfD Бйорн Хеке знаходиться близько за 19% (плюс 3%).

Читайте також:  Lindner вважає зниження податку на прибуток доцільним

На питання про майбутню урядову коаліцію 31% висловився за союз між AfD та CDU. За таку коаліцію виступають 78% прихильників AfD та 13% прихильників CDU. 27% респондентів висловилися б за нову ітерацію «червоно-червоно-зелених» чи коаліцію ХДС, СДПН та ВДП. 26% виступають за альянс Лівої партії та ХДС, 21% – за коаліцію ХДС, СДПН та «зелених» та 13% – за чотирипартійний альянс ХДС, СДПН, «зелених» та ВДП.

На виборах у 2019 році Ліва партія набрала 31%, за нею йшла AfD із 23,4%. ХДС набрав 21,7%, СДПН – 8,2%, «зелені» – 5,2% та ВДП – 5,0%. Рамелов очолює червоно-червоно-зелений уряд.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я