Кількість психічних захворювань, таких як тривожні розлади, зростає вже багато років. Це відображається не лише у статистиці медичного страхування, але, перш за все, у списку очікування терапевтів. Вони наближаються до лікування пацієнтів творчо, а також використовують технології.
Далеко серцебиття, спітнілі долоні, задишка або відчуття тиску на груди – Паула явно пам’ятає свої перші паніки. Потім їй було 21 рік, і вона лише вступила до університету. Сьогодні вона каже, що вона взяла занадто багато на себе. Підлога не самотня з цією проблемою. Відповідно до прогнозів комерційної медичної страхової компанії Kaufmännische Krankenkasse (KKH), У 2023 році близько 400 тисяч людей страждали від тривожних розладів у Гессені. Це означає, що з 2008 року кількість збільшилася приблизно на 62%. Однак зараз технології змінюють психотерапію: VR-TOTS та додатки допомагають жертвам.
Після пандемії коронавірусу попит на психотерапію особливо збільшувався. В основному це пов’язано з тим, що кризи часто призводять до втрати контролю і, як наслідок, тривоги. Для жертв повсякденне життя стає проблемою.
«Спочатку панічні напади завжди траплялися вночі. Це зайняло багато зусиль, стало складніше пережити день“, – каже Паула. Лише через кілька тижнів вона розповіла матері про це, і разом вони пішли до терапевта. По -перше, лікар призначив ліки. Але майже не було ефекту від таблеток. Єдиний Через п’ять років розмова з другом відкрила очі. Павло звернувся до психотерапевта.
Технології змінюють психотерапію: допомога VR-OCHI проти тривоги
Мета амбулаторної клініки тривожних розладів університетської клініки Франкфурта – допомогти людям подолати свої тривожні розлади. За допомогою окулярів віртуальної реальності пацієнти переживають ситуації, які викликають стрес у повсякденному житті.
Це дозволяє людям, які відчувають страх перед польотами, літати на віртуальному літаку. Люди з клаустрофобією можуть стояти у вузькому ліфті, а пацієнти зі страхом певних тварин бачать свою віртуальну копію поруч.
І в цьому є багато переваг, пояснює психотерапевт Мартіель Салім Латзель. ЩоЯк психотерапевт, я можу вибрати різні сценарії та адаптувати їх для себе“. Однак пацієнт контролює ситуацію. Вона контролює ситуацію і може усунути точки в будь -який час.
Технології змінюють психотерапію: додатки також допоможуть
Окрім точок віртуальної реальності, є й інші цифрові речення. Наприклад, такі програми, як Цифрові щоденники тривогиможе допомогти пацієнтам краще зрозуміти їх хворобу.
Це призводить до того, що жертви передаються на точку зору спостерігача. Тож вони розуміють, що “з раціональної точки зору, страх не має сенсу”, – каже психотерапевт Мартіель Салім Латзель. Такі цифрові речення дуже хороші, як перший крокАле “Вони не замінять протистояння в реальному житті”.
Пацієнт Павло також пережив це на собі. З психотерапевтом вона вперше відчула, що її розуміють. Вона вчиться направляти свої думки під час панічної атаки. «Це звучить дурно, але вам просто потрібно пережити цей страх і паніку. Щоб зрозуміти, що зі мною нічого не сталося “. Тепер Павло визнає свої симптоми і знає, як з ними боротися.
Тривожні розлади впливають не лише на дорослих
Важливо, щоб жертви швидко отримували допомогу. Однак протягом багатьох років для терапії було занадто мало місць. Розділення психіатрії дитини та підлітків у Марбурзі стикається з цією проблемою. Як повідомляє психотерапевт Крістіна Паніч, Зростання тривожних розладів в основному впливає на молодих людей, дітей та підлітків.
“Пандемія була дуже трагічною для молодих людей”– каже Паніч. «Соціальна ізоляція призвела до прогалин у розвитку. Особливо у дітей. До цього додаються глобальні кризи, тиск з точки зору навчальної діяльності та порівняння в соціальних мережах. Як результат, список очікування довше. “
У зв’язку з цим клініка Марбурга розробила нову концепцію. Групова терапія розроблена для надання первинної допомоги. «Цей тип терапії дозволяє нам лікувати велику кількість людей за короткий проміжок часу“, – каже Паніч.
Групова терапія допомагає впоратися з аркушом очікування
Окрім групової терапії для дітей, батьки проходять групове навчання. Дорослі дізнаються, як вони можуть підтримувати своїх дітей, а сім’ї можуть вчитися один у одного, обмінюючись своїм досвідом. ЩоДіти та дорослі розуміють, що вони не самотні, що багато хто відчуває подібні труднощі“, – пояснює Праніч.
Завдяки цим групам, у дитячій та підлітковій психіатричній клініці в Марбурзі більше немає черг. Потерпілі можуть брати участь у групах відразу після реєстрації, в цей час приймає діагноз і приймається рішення щодо необхідності подальшого лікування у кожному конкретному випадку.