Майже третина німців страждає від поганого сну, найчастіше через стрес та наслідки пандемії. Багатьом доводиться вживати снодійних, включаючи потужні препарати, такі як валіум. Експерти рекомендують уникати тривалого вживання наркотиків та вдосконалення сну за допомогою вентиляції, щоденного режиму та природних вливань.
Німці почали погано спати. Яка причина?
За даними Інституту Роберта Коха, майже третина населення Німеччини страждає від поганого сну. Причину цього найчастіше називають регулярним стресом, і багато німців тривалий час не виходять з цього стану. А експерти Інституту Коха встановили, що проблема відсутності сну до пандемія коронавірусу не стоїть у Німеччині такою гострою. Причина також зрозуміла: під час пандемії німці, як і інші європейці, були тривожними та невизначеними завтра. І в результаті цей стан негайно вплинув на якість сну.
Найпопулярнішими серед німців є Валеріан, пристрасть, Меліса, хміль. Ці кошти активно рекламуються та продаються в німецьких аптеках.
Друга за популярною групою препаратів – це препарати, виготовлені на основі мелатоніну, біологічного гормону сну. Такі препарати дуже ефективні, але їх потрібно використовувати надзвичайно ретельно. В іншому випадку природний цикл сну та неспання може бути серйозно порушено, і його відновити буде непросто.
Молоді люди залежать до валію
Однак найбільша тривога серед експертів – це зростаюча популярність потужних препаратів, наприклад, валію. Молоді люди особливо люблять валію. Як показали результати досліджень, їх використовують 25 відсотків респондентів. У той же час, мало хто усвідомлює, що валіум, як і інші препарати такого типу, викликає звикання, тому не рекомендується їх постійно вживати. І крім того, коли взаємодіють з іншими препаратами, вони можуть викликати всілякі небажані побічні реакції.
Однак експерти вважають, що в поєднанні з алкоголем, наприклад, негативний ефект може бути навіть від використання легкої трави настоянки. Зокрема, ви можете заснути водіння або перевірити атаку гіпотензії.
Ми будемо робити без снодійних таблеток!
Загалом, згідно з одностайною думкою експертів, тривале та неконтрольоване використання сильних снодійних є серйозною загрозою для здоров'я. Тому краще спробувати вирішити проблему сну без використання потужних препаратів. Отже, експерти рекомендують регулярно провітрюють спальню, особливо перед сном, не використовують гаджети в ліжку, суворо дотримуйтесь режиму, тобто лягати спати і встати одночасно. І якщо ви все ще не можете заснути без снодійних, краще використовувати всілякі заспокійливі настої на основі лимонного бальзаму або ромашки.
Нарешті, з довгостроковими проблемами зі сном, наприклад, якщо ви не можете нормально заснути протягом місяця, вам слід звернутися за допомогою до спеціаліста-чоловіка.