Жителі здали в аптеки Apotheka майже 6 тонн непридатних медикаментів: розповідаємо, як це робити

50

Узагальнені дані про здані в аптеки Apotheka непридатні медикаменти свідчать про те, що з кожним роком мешканці все більш відповідально ставляться до екології та сортування відходів. За останні п’ять років обсяг непридатних медикаментів, зданих в аптеки Apotheka, збільшився майже вдвічі – якщо 2017 року було здано 3,2 тонни, то 2022 року – вже 5,9 тонни.

Піклуючись про довкілля, мешканці з кожним роком все більше уваги приділяють сортуванню відходів. Про це свідчать результати різноманітних досліджень. Наприклад, згідно з результатами опитування населення, проведеного в 2022 році АТ Latvijas Zaļais punkts у співпраці з дослідницьким центром SKDS, відходи в Латвії сортують 79% населення, що означає, що більшість суспільства поінформовано про сортування побутових відходів. У той же час, результати іншого дослідження, проведеного Бюро Ради міністрів Північних країн та Міністерством регіонального розвитку навколишнього середовища у співпраці з SKDS, показують, що непридатні медикаменти в Латвії сортують лише 13% жителів, що, ймовірно, говорить про недостатні знання про те, що непридатні медикаменти є небезпечними відходами, які не можна викидати в контейнери для побутових відходів, оскільки це може завдати шкоди як навколишньому середовищу, а й самим людям.

“Узагальнені Apotheka дані показують, що з кожним роком зростає обсяг зданих в аптеки непридатних медикаментів. Порівняно з 2021 роком торік жителі здали на 5% більше непридатних медикаментів. бачимо, що обсяг непридатних медикаментів, зданих в аптеки Apotheka за п’ять років, збільшився майже вдвічі, однак, як показують дані різних опитувань, порівняно мала кількість жителів сортує непридатні медикаменти. забруднення природи рано чи пізно вплине і на саму людину: якщо ліки викидаються з побутовими відходами, вони можуть викликати отруєння у тварин, що їх знайшли. і мутації у тварин і рост ений”, – зазначає сертифікований фармацевт аптечної мережі Apotheka Аманда Озоліня.

Читайте також:  Вимикайте! Чому в спеку краще відмовитися від ігор у телефоні

Регулярна ревізія вмісту аптечки

Ліки стають непридатними, якщо минув термін їхньої придатності, невідомо застосування ліків, не можна прочитати назву ліків, пошкоджено упаковку ліків, а також у випадках неправильного зберігання ліків та зміни зовнішнього вигляду, запаху чи смаку ліків. У таких випадках ліки не можна використовувати, і його слід утилізувати у безпечний спосіб.

У кожному будинку рекомендується перевіряти вміст аптечки щонайменше один раз на рік. “Насамперед, необхідно переконатися у терміні придатності ліків – у різних медикаментів він може суттєво відрізнятися, і термін придатності ліків може становити від кількох місяців до кількох років. Частим каменем спотикання є термін придатності таких ліків, як сиропи, суспензії та краплі. застосуванням таких медикаментів необхідно уважно перевірити термін придатності після розкриття упаковки, тому що можливі ситуації, коли нероздрукований медикамент придатний протягом кількох років, а після розтину – лише кілька місяців, наприклад, у сиропі після певного часу можуть розпочатися процеси бродіння, і його не можна більше використовувати Також важливо оцінити ліки візуально Якщо термін придатності не минув, але є видимі зміни, наприклад: осад у сиропі, змінилася структура або колір таблетки, ліки не можна використовувати Причини змін можуть бути різними, наприклад, пошкоджена упаковка або невідповідні умови зберігання Нерідко, лека рства зберігаються при неправильній температурі, при надто високій вологості, наприклад, у ванній або під прямим сонячним промінням – навіть якщо ліки перебувають у коробці і на нього не потрапляє світло, під впливом сонячних променів температура значно підвищується, – каже сертифікований фармацевт аптечної мережі Apotheka Аманда Озолиня.

Як здати непридатні медикаменти?

Дбаючи про збереження навколишнього середовища, ось уже кілька років у всіх аптеках Apotheka можна безкоштовно здати непридатні медикаменти. На утилізацію можна здати всі види ліків – таблетки, ампули, сиропи, різні інші рідини та креми. Перед здаванням ліків їх слід вийняти із зовнішнього пакування – картонних коробок, але не виймати із пластин або блістерів. Усі ліки необхідно скласти в пакет і помістити в ящик, спеціально передбачений для непридатних медикаментів або віддати фармацевту в аптеці. В аптеках Apotheka можна здати ртутні термометри, але їх не можна поміщати в загальний пакет з іншими непридатними ліками, їх слід окремо віддати фармацевту в аптеці. Список аптек та час роботи можна переглянути на: https://www.apotheka.lv/aptiekas/

Читайте також:  Названо серйозну причину алергії, нападів астми та інших проблем зі здоров'ям. Хто у групі ризику?

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я