Невтішна статистика: молодь курить все більше і більше

40

Регулярне куріння тютюну входить до числа найчастіше згадуваних шкідливих звичок, свідчать результати останнього дослідження “Індекс здоров’я Mana Aptieka & Apotheka”. Ця шкідлива звичка властива незмінно великій кількості мешканців — майже кожній третій. Насторожує той факт, що ця звичка стає все більш популярною серед молоді, причому популярне не тільки куріння тютюну, а й вживання інших продуктів, що містять нікотин.

Хоча порівняно з проведеним у 2021 році дослідженням “Індекс здоров’я Mana Aptieka & Apotheka”, у 2022 році на 3% менше респондентів заявили, що захоплюються курінням, ця звичка, як і раніше, притаманна майже кожному четвертому або 24% населення. Однак слід зазначити, що в рамках проведеного в 2022 році дослідження вперше ставилося питання про вживання інших продуктів, що містять нікотин. На цю звичку зазначили 4% респондентів. Підсумовуючи і тих, хто регулярно курить тютюн, і тих, хто регулярно вживає різні інші продукти, що містять нікотин, слід зробити висновок, що в цілому куріння як шкідлива звичка зачіпає 28% населення, тобто майже кожного третього жителя Латвії. Таким чином, куріння займає 1-е місце у списку шкідливих звичок, за ним слідує недосипання (25%), нездорове харчування (20%), надмірне захоплення віртуальним середовищем (18%).

Людям напевно варто було б задуматися про те, що куріння несприятливо впливає на різні органи та системи органів, а також завдає серйозної шкоди здоров’ю – підвищує ризик гіпертонії та інфаркту, підвищує ризик виникнення різних пухлин, ушкоджує зуби, сприяє передчасному старінню шкіри та розвитку різних захворювань дихальної. системи. До того ж, вживання продуктів, що містять нікотин, таких як електронні сигарети, аж ніяк не вважається більш здоровим, оскільки, як і тютюнові вироби, вони викликають звикання, подразнюють очі і дихальні шляхи, довгострокові наслідки для здоров’я про їх використання невідомі, але ясно, що хімічні речовини у складі можуть ушкоджувати клітини організму. “Оцінюючи результати дослідження, необхідно зробити висновок, що ця шкідлива звичка найчастіше притаманна людям, які самі визнають, що загалом ведуть нездоровий спосіб життя і що мало займаються фізичною активністю щодня. Як показує дослідження Індексу здоров’я за 2022 рік, минулого року тільки 27% респондентів змогли чесно відповісти, що не мають шкідливих звичок Якщо порівняти з даними за 2017 рік, коли 56% респондентів відповіли, що не мають шкідливих звичок, сьогодні доводиться зробити висновок, що кількість жителів, які мають якусь із шкідливих звичок, подвоїлося Крім того, занепокоєння викликає факт, що куріння як шкідлива звичка серед молоді не зменшується, а збільшується, чому, ймовірно, сприяє наявність різних інших нікотин продуктів з різними смаками. зайнятися профілактичною турботою про своє здоров’я, у тому числі відмовитися від куріння вже сьогодні, замінивши його як будь-якою звичкою здорового способу життя», – рекомендує Виконавчий директор аптечної мережі Apotheka Маріс Лукс.

Читайте також:  Це працює! 5 прийомів захисту від енергетичних вампірів

Молодь курить все більше і більше, кількість курців в інших вікових групах – скорочується

Якщо у проведеному у 2021 році дослідженні Індексу здоров’я 19% молодих людей віком від 18 до 24 років вказали, що регулярно курять тютюн, то у дослідженні, проведеному минулого року, цю шкідливу звичку відзначили на 4% більше, або 23% молодих людей цієї вікової категорії. Дивлячись на респондентів, які відзначили вживання інших продуктів, що містять нікотин, як шкідливу звичку, очевидно, що вона характерна саме для молоді у віковій групі 18–24 років.

Одночасно слід зазначити, що в інших вікових групах спостерігається позитивна динаміка та поступове скорочення кількості осіб, які регулярно практикують куріння як шкідливу звичку: у віковій групі 25-34 років кількість регулярних курців зменшилася на 12 % (з 32% у 2021 р. до 20%) у 2022 р.) кількість регулярних курців у віковій групі 45-54 років зменшилася на 6% (з 32% до 26%), а в групі респондентів 64-75 років – на 3% (з 20% до 17%).

Освічені та заможні люди менш схильні до куріння

Дані останнього дослідження Індексу здоров’я Mana Aptieka & Apotheka дозволяють зрозуміти, що відмова від куріння не пов’язана з платоспроможністю населення, як можна було б подумати з огляду на дорожнечу тютюнових виробів. Порівнюючи дані дослідження за 2021 рік з результатами дослідження 2022 року, можна помітити, що, як і раніше, незмінно багато курять саме люди з низьким доходом (34%), а в інших групах із середньо-низкими, середньовисокими та високими доходами куріння як звичка поступово знижується . Найбільше зниження цієї шкідливої ​​звички спостерігається серед жителів із середньовисоким доходом (з 29% у 2021 р. до 21% у 2022 р.) та вищою освітою (з 18% у 2021 р. до 10% у 2022 р.). Отже, швидше за все, відмова від куріння як шкідливої ​​звички більшою мірою пов’язана з поінформованістю людей у ​​питаннях здоров’я, розумінням про профілактику та здоровий спосіб життя.

Читайте також:  Незвичайно, але смачно: свинина у кавовому маринаді

Жінки незмінно тримаються за погану звичку

Хоча регулярне куріння як шкідлива звичка все ще вдвічі частіше характерне для чоловіків, якщо порівняти результати досліджень, проведених у 2021 та 2022 роках, то видно, що жодних змін не спостерігається серед жінок – 15% представниць прекрасної статі, як і раніше, курять регулярно. Тоді як звичка курити тютюн серед чоловіків знизилася з 41% у 2021 році до 32% у 2022 році.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я