ВООЗ прагне стримати спалахи марбурзького захворювання

19

Марбурзька лихоманка починається, як і багато інших тропічних хвороб – потім додаються судоми, діарея та кровотеча. До дев’яти з десяти хворих помирають. Дві африканські країни одночасно борються із спалахами захворювання.

 

ВООЗ прагне стримати спалахи марбурзького захворювання

Після спалахів смертельно небезпечної лихоманки Марбург у двох африканських країнах Всесвітня організація охорони здоров’я хоче швидко стримати поширення збудника – також планується використовувати перспективні вакцини. Випадки захворювання вперше з’явилися як у Екваторіальній Гвінеї, невеликій державі з 1,5 мільйонами жителів на західному узбережжі Африки, так і у східноафриканській Танзанії з населенням близько 63 мільйонів людей.

Вірус Марбург, споріднений збудника Ебола, викликає такі симптоми, як лихоманка, судоми, криваве блювання та діарея. Залежно від методів лікування до 88% інфікованих помирають.

Вакцини чи терапевтичні препарати поки що не затверджені, але є кандидати на вакцини та ліки, які можуть допомогти у боротьбі зі спалахом, сказав директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус у Женеві. Після спалаху в Танзанії експерти проводять там випробування перспективних вакцин. «Розробники вже на борту, протоколи клінічних випробувань готові, експерти та донори готові, як тільки уряд країни та дослідники дадуть зелене світло», – сказав Тедрос. ВООЗ також пропонувала це в Екваторіальній Гвінеї.

ВООЗ хоче швидко розірвати ланцюг передачі вірусу

В Екваторіальній Гвінеї випадки захворювання, виявлені на відстані до 150 кілометрів один від одного, вказують на ширше поширення вірусу, заявила ВООЗ. З дев’яти лабораторно підтверджених випадків із лютого сім померли. Ще 20 померлих, ймовірно, також було інфіковано. Через близькість до сусідніх країн – Камеруну та Габону – ВООЗ вважає ризик для регіону середньо-високим, а також високим для самої країни, мешканці якої, за даними ООН, є одними з найбідніших людей у ​​світі.

Читайте також:  Євангельська церква ФРН сперечається про постачання зброї Україні

За словами регіонального директора ВООЗ з Африки Матшідісо Моєті, ланцюг передачі інфекції має бути швидко перерваний, щоб «запобігти можливому великомасштабному спалаху і загибелі людей». “Марбург має високу вірулентність, але його можна ефективно контролювати і зупинити шляхом негайного розгортання широкого спектра заходів реагування на спалах”.

Про спалах у Танзанії стало відомо у вівторок. За даними міністерства охорони здоров’я, там було виявлено вісім випадків зараження, і п’ятеро людей померли. Спалах знаходиться під контролем і локалізовано в регіоні Кагера на північному заході країни, йдеться в повідомленні. У четвер уряд Танзанії оголосив про обмеження поїздок та заходи щодо відстеження контактів у постраждалому регіоні. За даними ВООЗ, інкубаційний період становить від двох до 21 дня.

Марбурзька лихоманка передається від тварин до людини

ВООЗ включила сімейство вірусів, що викликають лихоманку Марбург і не менш небезпечну для життя хворобу Ебола, до списку пріоритетних для проведення додаткових досліджень та підготовки до великих спалахів. До списку включені бактерії та віруси, які можуть спричинити спалахи, поширитися та стати пандемією, сказала Ана Маріо Рестрепо із Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я.

Марбурзька лихоманка – це так званий зооноз, вона передається від тварин до людини. Хвороба дуже заразна серед людей під час контакту з рідинами організму. Спочатку у хворих людей спостерігається висока температура, біль у горлі, ломота в м’язах, біль у животі та головний біль, а також діарея. Крім того, у тяжких випадках виникають сильні кровотечі та ураження центральної нервової системи. Вірус називається марбурзьким, тому що у 1967 році співробітники лабораторії у місті Гессен заразили раніше невідомим вірусом піддослідних мавп.

Читайте також:  Ізраїль атакував збройовий завод у секторі Газа

Навіть без вакцин та ліків вже багато можна зробити для запобігання поширенню лихоманки Марбург, сказав Тедрос: «Ретельне виявлення контактів, їх ізоляція та догляд за (хворими людьми) є ефективними інструментами для запобігання передачі вірусу Марбург та порятунку життів».

Зовсім недавно, минулого року, троє людей померли в Гані, Західна Африка. За даними ВООЗ, спалахи лихоманки Марбург раніше відбувалися в Гвінеї (2021 рік), Уганді (2017, 2014, 2012, 2007), Анголі (2004-2005), Демократичній Республіці Конго (1998 і 2019, 09 ) та ПАР (1975).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я