Щоб не помилитись при покупці нового житла! Найголовніше, що треба знати

14

За останній рік зріс інтерес мешканців до придбання нерухомості у серійних багатоквартирних будинках радянської споруди. Квартири в таких будинках доступні за значно нижчою ціною, ніж у новобудовах, але є кілька нюансів, які необхідно враховувати, щоб куплене житло надалі не стало тягарем.

Каспарс Саусайс, експерт банку Luminor з питань житлового кредитування, дає поради про те, на що важливо звернути увагу перед покупкою житла в багатоквартирних будинках, які збудовані вже давно.

Вибір квартири – відповідальне та складне рішення, тому при виборі наступного місця проживання бажано приділити більше уваги кільком важливим факторам, щоб уникнути додаткових витрат, коли вже куплено нерухомість.

Стан стояків та покрівлі

Стояки – це те, що слід обов’язково перевіряти у квартирах радянських часів, оскільки вони часто є одним із найпоширеніших проблемних місць. Якщо їх не замінювати та регулярно не обслуговувати, є ризик регулярних протікань води або засмічення стояків. Часто при проведенні ремонту не замислюються про створення люків доступу до стояків, що може спричинити проблеми та додаткові витрати у разі аварійної ситуації або заміни стояків.

Якщо обрана нерухомість знаходиться на верхньому поверсі будинку, слід переконатися в технічному стані покрівлі будівлі, оскільки при пошкодженні покрівлі високий ризик затоплення стелі квартири та попадання вологи, яка також проникатиме у квартири на нижніх поверхах через стіну.

Натиск та якість води

Одним із важливих нюансів у багатоквартирних будинках є натиск води. Найчастіше слабкий тиск води спостерігається в старих будинках, де не оновлювалася система водопостачання. Проблеми з натиском частіше виникають при підвищеній витраті води в будинку, наприклад, у вечірній час, коли жителі кількох квартир користуються одночасно душем та ванною, а також миють посуд та включають пральну машину. Ви можете легко перевірити напір води у ванній, туалеті та на кухні, одночасно активувавши подачу води. Це дозволить зрозуміти не тільки натиск води, а й визначити, наскільки швидко вода нагрівається, та оцінити, чи чиста вона, без домішок та неприємних ароматів.

Читайте також:  Цінні рекомендації, як знизити ризик отримання травм на слизьких вулицях

Система опалення та її вартість

Має значення та тип опалення квартири. Технічний стан як газового, так і дров’яного опалення вимагає підвищеної уваги, треба з’ясувати, як часто проводилися ремонтні роботи, коли потрібно буде провести наступні ремонтні роботи, а також вік системи опалення. Якщо в будинку є центральне опалення, взимку подачу тепла можна перевірити, торкнувшись батарей і оцінивши температуру в приміщенні. Варто звернути увагу на те, чи є в квартирах обігрівач в зимові місяці, що може свідчити про недостатнє теплопостачання квартири. З іншого боку, якщо огляд квартири відбувається влітку, можна запитати про це управдома або інших мешканців будинку. Також буде актуально дізнатися про витрати на опалення за попередній сезон, щоб оцінити розмір комунальних платежів.

Загальне накопичення на обслуговування будинку

При покупці квартири в багатоквартирному будинку слід з’ясувати, чи вільна нерухомість від обтяжень та боргів. Також важливо дізнатися, який ремонт проводився для підтримки будинку в останні роки та що планується у майбутньому. Це дозволить зрозуміти, чи передбачається регулярний ремонт чи коштів вистачить лише на запобігання аварійним ситуаціям. Спілкування з керуючим дасть уявлення про його досяжність та доступність у вирішенні проблемних ситуацій. Якщо будинок не було відремонтовано, він, ймовірно, матиме низьку енергоефективність. Тому рекомендується з’ясувати, чи обговорювалися мешканцями будинку заходи щодо благоустрою будівлі найближчим часом.

Нові сусіди

При дослідженні району рекомендується поговорити з потенційними сусідами чи знайомими, які мешкали там якийсь час. Задаючи практичні та конкретні питання існуючим мешканцям будинку, можна буде як скласти уявлення про сусідів, так і отримати більш різнобічний погляд на життя в районі і питання, що обговорюються на загальних зборах будинку.

Читайте також:  Як підготуватися до УЗД?

Майбутня вартість нерухомості

Може настати момент, коли власники вирішать продати існуючу нерухомість, тому що в міру зміни їх потреб їм знадобиться просторіший будинок. Для того щоб вартість нерухомості в майбутньому зростала, важливими є не тільки естетичні якості після ремонту, але й розташування об’єкта, інфраструктура, технічний стан будівлі та енергоефективність. Також варто отримати інформацію про плановані покращення навколишньої інфраструктури, які можуть вплинути на вартість будинку у довгостроковій перспективі.

Якщо у вас є сумніви в тому, чи у ваших силах правильно оцінити всі перераховані вище фактори, рекомендується звернутися до професіонала. Краще заплатити майстру до покупки квартири, ніж ремонтувати непомічені дефекти, які і так коштують набагато дорожче.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я