ВМФ Росії більше покладається на бойових дельфінів

40

Росія вже використовувала тварин для військово-морського флоту під час холодної війни. Наразі дельфінів використовують для захисту Севастопольського порту.

 

Лондон: ВМФ Росії більше покладається на бойових дельфінів

Для захисту своєї військово-морської бази на анексованому українському півострові Крим Росія все більше покладається на так званих бойових дельфінів, за інформацією британських спецслужб. Фото порту Севастополя, бази Чорноморського флоту Росії, показали, що кількість плавучих вольєрів майже подвоїлася, повідомило в п’ятницю Міністерство оборони Великобританії. Швидше за все, у них утримуватимуться дельфіни-пляшконоси, щоб відлякувати ворожих дайверів.

Загалом, за його словами, заходи безпеки були значно посилені з літа 2022 року. «Це включає як мінімум чотири шари мереж і бар’єрів уздовж входу в порт», – сказали в міністерстві. Севастопольський порт кілька разів ставав за мету передбачуваних атак українських ракет або безпілотників під час агресивної війни Росії проти України. Наприкінці квітня там було знищено кілька нафтових резервуарів.

Раніше неодноразово повідомлялося про використання Росією дресованих дельфінів. За даними Військово-морського інституту США, під час холодної війни радянський флот розробив кілька програм із морськими ссавцями, у тому числі одну з так званими бойовими дельфінами під Севастополем. Після розпаду Радянського Союзу ця програма перейшла до українських військових, але внаслідок російської анексії Кримського півострова у 2014 році вона перейшла під контроль ВМФ Росії. З того часу ці програми було розширено.

Росія навчає тварин для цілої низки місій, повідомили Лондон. «В арктичних водах військово-морський флот також задіює білух та тюленів».

Читайте також:  Пулітцерівські премії за репортажі про Україну та аборти

Міністерство оборони Великобританії щодня публікує інформацію про перебіг російської агресивної війни з того часу, як вона почалася 16 місяців тому. Москва звинувачує Лондон у дезінформації.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я