Війна України. Підсумовуємо основні події за 15 вересня

43
ЗСУ

Про головні події до вечора 15 вересня читайте у нашому огляді.

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє, що втрати особового складу російської армії за 204 дні цієї війни досягли 53 850 осіб.

Також зазначається, що за останню добу українські війська знищили один літак Су-25, три літаки Су-24 та один безпілотник.

Керівництво ЗСУ повідомляє, що зараз російські військові зосередили свої основні зусилля на спробах повністю захопити територію Донецької області: протягом доби українські війська відбили їхні атаки на населені пункти Спірне, Соледар, Майорськ, Зайцеве, Одрадівка, Весела Долина, Водяне та Новомихайлівка.

Заявляється, що внаслідок вдалих дій сил оборони України майже повністю знищено підрозділ російських десантників на Бахмутському напрямі.

Водночас керівництво армії РФ намагається покращити свою першу лінію оборони у Донецькій та Запорізькій областях, перекидаючи туди сили, які ЗСУ вибили з території Харківської області.

При цьому війська Росії продовжують завдавати авіаційних та ракетних ударів по території України. На цей раз постраждали близько 30 населених пунктів. Артилерійські обстріли спостерігалися на всій лінії зіткнення, від Чернігівської до Миколаївської областей.

Британська розвідка у черговому звіті проаналізувала відступ російських військових підрозділів у Харківській області. Зазначається, що українські сили продовжують закріплювати контроль над нещодавно звільненими територіями Харківської області. Російські війська відступили на схід від річки Оскол, кинувши багато військової техніки та обладнання, що наголошує на неорганізованому характері відступу, а також, ймовірно, свідчить про збої в системі командування.

Проросійський телеграм-канал «Рибар» пише, що 15 вересня ЗСУ продовжують наступати на півночі Донецької області і сюди перекидаються додаткові українські сили з Харківської області.

Зазначається, що Збройні сили України змогли організувати кілька переправ через річку Оскол. Є відомості, що армія РФ залишила населений пункт Студенок, щоб уникнути оточення з боку Оскола. Також ЗСУ змогли вибити російських військових із Соснового, а на околицях Лимана та Ямполя продовжуються бої.

Читайте також:  ISW попереджає про настання російських військ у Луганську

Американський інститут вивчення війни, спираючись на свої джерела, повідомляє, що українські сили продовжують контрнаступ у Херсонській області, але при цьому про конкретні успіхи ЗСУ не йдеться.

Водночас голова Херсонської обласної ради заявив про звільнення Киселівки, яка знаходиться за 23 км на північний захід від Херсона. У ЗСУ цю інформацію наразі не підтвердили.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я