Арешти після заворушень поселенців проти палестинців

19

Після нападу на ізраїльтян поселенці масово нападають на непричетних палестинців та їхнє майно. Ізраїльська армія не бажає миритися із цим. Однак один із міністрів явно на боці поселенців.

Арешти після заворушень поселенців проти палестинців

Після масових заворушень ізраїльських поселенців проти палестинців служба внутрішньої розвідки Ізраїлю Шин Бет заарештувала трьох підозрюваних, повідомляють ЗМІ. Заворушення пішли за нападом на Західному березі, в ході якого два палестинські бойовики застрелили чотирьох ізраїльтян у вівторок. Новинний сайт ynet повідомив у п’ятницю, що поселенці також створили сім нових аванпостів у відповідь на напад.

Вкрай правий міністр поліції Ізраїлю Ітамар Бен-Гвір відвідав форпост Евіатар, якого було звільнено два роки тому. Він висловив солідарність із поселенцями, які повернулися до Ев’ятара після нападу, і закликав до створення нових форпостів. Водночас він закликав до проведення широкої воєнної операції проти палестинських бойовиків. «Руйнуйте вдома, знищуйте терористів, і не одного чи двох, а десятки, сотні і, якщо буде потрібно, тисячі».

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху оголосив про прискорене будівництво близько 1000 будинків у регіоні після нападу. «Наша відповідь терору – боротися з ним усіма силами та будувати нашу країну», – йдеться у заяві. Посол США в Ізраїлі Том Нідіс розкритикував поселенців, які підпалили десятки автомобілів та будинків. США не байдуже спостерігатимуть за подібним насильством. Водночас, він висловив співчуття сім’ям жертв нападу.

Армія говорить про «злочини націоналістів»

Представник ізраїльської армії Даніель Хагарі засудив напади поселенців у п’ятницю як «злочини націоналістів». Виступаючи перед журналістами, Хагарі сказав, що насильство з боку поселенців «підштовхує палестинських цивільних осіб, які аж ніяк не причетні до тероризму, ескалації». До обов’язків армії входить забезпечення того, «щоб безневинні палестинці могли жити у безпеці». Цього тижня армія не впоралася з цим завданням, але вона зробить усе можливе, щоб запобігти подібним інцидентам у майбутньому, сказав він.

Читайте також:  Американський дипломат, ймовірно, десятиліттями шпигунів для Куби

У п’ятницю делегація ЄС відвідала село Турмус Айя, де поселенці зазнали серйозних руйнувань. Свен Кюн фон Бургсдорф, представник ЄС, охарактеризував здійснений там підпал як тероризм поселенців проти палестинців. Ізраїль, як держава, що окупує, несе відповідальність за захист палестинців.

Ізраїль завоював Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим, серед інших територій під час Шестиденної війни 1967 року. Сьогодні там мешкають майже 600 000 ізраїльтян у більш ніж 200 поселеннях. У 2016 році Рада Безпеки ООН назвала ці поселення порушенням міжнародного права та закликала Ізраїль припинити всю поселенську діяльність. Палестинці хочуть створити власну державу на Західному березі, у секторі Газа та Східному Єрусалимі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я