Війна в Україні: ЗСУ просунулися в Бахмуті

52
Після кількох тижнів важких боїв та неодноразових втрат позицій у захопленому місті Бахмут українські підрозділи вперше досягли великих успіхів на місцевості. Російські наймані сили «Вагнер», які до цього моменту успішно діяли, дедалі більше чиниться під тиском, як визнав у середу ввечері їхній командир Євген Пригожин. Його бійці перебувають під гострою загрозою оточення.

Київ: ЗСУ просунулися в Бахмуті

Українська армія заявила, що подекуди відтіснила російські війська під Бахмутом далеко назад. “Ми проводимо там ефективні контратаки”, – повідомив у середу ввечері в Telegram командувач української армії Олександр Сирський. Він сказав, що російські війська відступили на відстань до двох кілометрів на деяких ділянках фронту у місті на сході України, де вже кілька місяців тривають запеклі бої.

За словами Сирського, бойові підрозділи “Вагнера”, розгорнуті в Бахмуті, на деяких ділянках були замінені регулярними частинами російської армії. Ці менш підготовлені підрозділи було розгромлено, сказав Сирський. Проте битва за Бахмут продовжується.

Заяви українських військових про успіх спочатку не могли бути перевірені незалежними експертами.

ЗСУ просунулися в Бахмуті: Пригожин побоюється оточення

Глава найманців Вагнер побоюється оточення свого підрозділу під час боїв навколо Бахмута. “У зв’язку з нестачею боєприпасів “м’ясорубка” тепер загрожує розвернутися у зворотному напрямку”, – написав Пригожин у Telegram у середу ввечері. Через великі втрати Вагнеру довелося залишити захист флангів регулярним частинам російської армії, які, за повідомленнями українських військових, були значно відкинуті назад. “Зараз існує серйозна небезпека оточення Вагнера через руйнування флангів”, – написав Пригожин. «А фланги вже дають тріщини та руйнуються».

Україна чинить опір російському вторгненню вже понад 14 місяців. У місті Бахмут, що утримується Україною, в Донецькій області вже кілька місяців йдуть бої. Вже кілька тижнів очікується великий контрнаступ української армії.

Читайте також:  "Вагнер" не отримав боєприпасів

Генштаб: Росіяни здійснюють нальоти на промислові зони під Запоріжжям

Паралельно з евакуацією цивільного населення у підконтрольній їм Запорізькій області на півдні України, російські окупанти також розпочали пограбування та демонтаж у промислових зонах, згідно з інформацією з Києва. В Енергодарі всі медичні установи міста були повністю розграбовані, йдеться у зведенні українського Генштабу. Все медичне обладнання було вивезено до Сімферополя на Кримському півострові, який Росія також окупувала та анексувала у 2014 році. Цю інформацію також не вдалося перевірити.

Якийсь час тому, напередодні українського наступу з метою повернути окуповані території, російська окупаційна влада розпочала евакуацію цивільного населення з околиць Запорізької атомної електростанції, яка контролюється окупаційними силами, у південному напрямку.

Чехія постачає Україні дві системи протиповітряної оборони

Чеська Республіка постачає Україні два зенітно-ракетні комплекси 2К12 «Куб» радянського виробництва. Постачання включає «щодо великої кількості ракет», сказав президент Чехії Петро Павло. Україна може використати цю технологію негайно, оскільки її солдати знайомі з нею. Система може, наприклад, захистити бронетанкові підрозділи від атак із повітря. Колишній генерал також згадав про можливість надання Києву легких винищувачів Aero L-159.

Зеленський: Російська тиранія ніде не переможе

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв своїм співвітчизникам повністю вигнати російських окупантів із країни за підтримки іноземних держав. «Ми не залишимо ворогові жодного клаптика нашої землі – тиранія не пануватиме ніде», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. “Давайте не забувати, що кожен день перебування окупанта на нашій землі – це спокуса для нього повірити, що в нього все вийде”, – сказав Зеленський. «Він не досягне успіху! Ми маємо повернути свободу, безпеку та Європу на всю українську землю».

Читайте також:  Система протиповітряної оборони Patriot

За словами Зеленського, вже зараз триває підготовка до відновлення зруйнованої війною країни за допомогою іноземної допомоги – від економіки та промисловості до озброєння, енергетики, інфраструктури, освіти, соціального забезпечення та охорони здоров’я. «Зараз у травні ми доопрацюємо конкретні пункти цих державних програм, а у червні ми працюватимемо з нашими (іноземними) партнерами над нашими планами», – сказав Зеленський. «Тут, в Україні, світ побачить, на що здатна Європа».

Що стає важливим сьогодні

Очікуються нові бої довкола міста Бахмут.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я