У Росії закликали заборонити Google та YouTube

17

У РФ можуть заборонити Google Відповідну заяву до Генпрокуратури подав Пригожин.

Заборонити Google у Росії запропонував Євген Пригожин, який контролює ПВК «Вагнер». Маються на увазі всі послуги компанії, у тому числі і платформу YouTube. Наскільки це реально і чому в інформаційному просторі РФ знову з’явилася така риторика, намагалися з’ясувати журналісти Маша Майєрс та Дмитро Губін в ефірі Stratera Show на радіо Голос Берліна.

Дмитро Губін: Бачиш, Маша, мені здається, зараз. Дуже чітко зрозумів принцип, який колись пояснював Володимир Познер. Як не дивно, Познер казав, що якщо щодня по телевізору показувати кінську дупу, то спочатку все буде дуже обурене. За місяць звикнуть, а за два місяці почнуть впізнавати на вулицях і просити автограф. Так ось, на мою думку, Пригожин діє за цією ж дуже цинічною ознакою.

Згідно з ним, по-перше, потрібно перестати соромитися того, чого пристойні люди соромляться. Якщо ти не втратиш зад, то треба брудний зад усім показувати. Спочатку повстають, потім звикнуть, потім проситимуть автограф. Ось чому, якщо його стає багато, а ще збираються відкрити Вагнер-центр у Петербурзі. Він перестав соромитись.

Маша Майєрс: Я нагадаю, що під час сирійської кампанії ще 15-й рік, коли з’явилися чутки про те, що є якась приватна військова компанія, багато розмов було про те, що найманство заборонене безпосередньо законодавством Російської Федерації. Що це люди, які воюють за гроші, які такі потенційні наймані вбивці? Люди, які виконують не найпрозоріші військові завдання на території інших держав, отримуючи при цьому зарплату.

Я нагадаю, що був навіть наїзд того самого Пригожина на Олексія Венедиктова, який назвав Пригожина господарем ПВК «Вагнер». Пригожин звинуватив його у наклепі. І навіть там був якийсь судовий розгляд. Так от тепер виявляється, що це страшно почесна історія, що це, загалом, кожен росіянин, який має відношення до силових операцій, до збройних сил, вважатиме за честь, якщо він причетний до ПВК «Вагнер».

Читайте також:  Арнольд Шварценеггер не схильний до нового шлюбу

А в сухому залишку, що ми маємо? Якщо справді уявити собі, взагалі Путін, він же майстер балансів. Розділяй і володарюй. Це головний принцип сучасної російської влади, який використовується нинішнім урядом останні 20 років. І в цьому сенсі бачимо досить спокійну, стриману реакцію Пєскова. Стриману реакцію на ці випади Кадирова, спокійну реакцію на випади Пригожина. І зараз ми з цікавістю спостерігатимемо за тим, як це відіграватиметься. Тому що вся російська політика це завжди так є — особливу запопадливість виявляють яструби налаштована частина еліт, яка каже: а давайте ось це, а давайте ось так, а зараз ми ще Google закриємо, а YouTube заблокуємо, а зараз ми цих приберемо і наведемо тут свої порядки. Пісків говорить традиційно, що Кремль не коментує це.

Дмитро Губін: Так: Це приватна компанія, ми не коментуємо.

Маша Майєрс: Ми не маємо нічого спільного із цим. А потім виходить, наприклад, Путін і каже: Ну що ж ви так? Ну, що за перегини на місцях?». А насправді історія вже на два кроки ближче і рівно на два кроки далі проходить у тому оправленні, яке транслюють такі особливо завзяті представники нинішнього режиму. Тому я не ставилася б до цього просто, як там щось промовив зайвого і далі пішов. Ми будемо за цим уважно стежити. І я думаю, що й історія про Google та історія про YouTube — це ті квіточки, які дуже скоро перетворяться на справи.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я