Штайнмайєр відвідає з візитами Японію та Південну Корею

20

Лідери країн обговорять напружену ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні та війну в Україні.

Штайнмайєр відвідає Японію та Південну Корею

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (СДПН) відвідає з візитами Японію та Південну Корею. Як повідомляє канцелярія, глава держави хоче активізувати партнерські відносини з країнами, які «розділяють ті самі цінності», що й Німеччина у період посилення конфронтації у світі.

Японія та Південна Корея в міру своїх можливостей підтримують Україну у війні та вводять санкції проти Росії, як наголошує Офіс федерального президента Німеччини. Для них війна в Україні географічно дуже далека, але її наслідки однаково відчутні.

Штайнмаєр відвідає Японію та Південну Корею: як війна вплинула на азіатські демократії

Вторгнення Росії в Україну та наступні санкції, введені Заходом, до яких приєдналася країна «Великої сімки» Японія, призвели до різкого зростання цін на енергоносії та сировину. Це сильно вдарило по бідній ресурсами азіатській країні.

Різке ослаблення курсу єни по відношенню до долара посилило проблеми, зробивши імпорт Японії дорожчим. У результаті торговому балансі третьої за величиною економіки світу з’явилися червоні цифри. У Південній Кореї також відзначається значне зростання цін на енергоносії та продукти харчування.

Посилення напруженості в Індо-Тихоокеанському регіоні

Останнім часом Берлін часто наголошує, що війна в Україні не є суто регіональним конфліктом, що також визнають у Токіо та Сеулі. Якщо президент Росії Володимир Путін досягне успіху у своїй експансії в Україні, це відкриє скриньку Пандори, підкреслює Офіс федерального президента Німеччини.

В Індо-Тихоокеанському регіоні принцип територіальної цілісності вже заперечується Пекіном. Про це свідчить агресивна поведінка Китаю щодо Тайваню, наголосили у канцелярії президента Німеччини. На ситуацію з безпекою у регіоні також впливає Північна Корея. Ракетні випробування стануть ще однією важливою темою візиту Штайнмайєра до Азії.

Читайте також:  Критика планів перетворення тваринницьких господарств

Штайнмайєр відвідає Японію та Південну Корею з метою обговорити Китай

З іншого боку, для Німеччини ці конфлікти географічно дуже далекі. Але тісні економічні зв’язки з дедалі більш авторитарним Китаєм тепер розглядаються як проблема. З погляду Німеччини, звільнення від односторонньої залежності — це питання, пов’язане не лише з Росією, а й з Китаєм.

Штайнмаєр відвідає Японію та Південну Корею: країни обговорять мілітаризацію Китаю в азіатському регіоні.  Фото: JENG BO YUAN/shutterstock.com

У канцелярії президента заявили, що Німеччина хоче зосередитися на «надійних партнерах із тим самим горизонтом цінностей». Зустріч із прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою пройде в Токіо 1 листопада, а наступного дня президента Штайнмайєра прийме японський імператор Нарухіто. У п’ятницю в Сеулі заплановані зустрічі з президентом Південної Кореї Юн Сук Елем та прем’єр-міністром Хан Дак Су.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я