Війна проти України: така ситуація

27

Остання хвиля російського ракетного обстрілу знову змушує проводити екстрений ремонт енергосистеми України.

Декілька теплових та гідроелектростанцій було пошкоджено, заявив голова енергетичної компанії «Укренерго» Володимир Кудризький в ефірі українського телебачення у п’ятницю ввечері. Особливо погано були справи з електропостачанням у Харківській області. Через нестабільність в українській енергосистемі довелося зупинити реакторний блок на Хмельницькій АЕС, а також згорнути виробництво на Рівненській та Южно-Українській АЕС.

Президент Володимир Зеленський засудив п’ятничну атаку Росії із застосуванням близько 100 ракет та крилатих ракет як терор. Однак у відеозверненні він розповів своїм співвітчизникам про те, яку підтримку отримала Україна під час його поїздки до Лондона, Парижа та Брюсселя цього тижня.

24 лютого війна триватиме вже рік. Президент США Джо Байден оголосив про візит до ключової країни, яка підтримує Україну, Польщу якраз напередодні річниці.

Київ: Росія розгорнула 71 крилату ракету

Загроза російських атак ракет зберігалася і в суботу ввечері. У столиці України Києві пізно ввечері в п’ятницю вп’яте за день було оголошено повітряну тривогу. “Існує загроза нападу за допомогою безпілотників”, – оголосила військова адміністрація Київської області. Бойові безпілотники іранської розробки також були помічені та збиті над Миколаївською та Одеською областями на півдні країни.

За даними українського Генерального штабу, російська армія використала 71 крилату ракету в атаках з ранку п’ятниці. 61 з них було перехоплено. Крилаті ракети були випущені з російських кораблів у Чорному морі та з літаків. Крім того, за попередніми підрахунками, Росія використала 29 ракет системи С-300, яка насправді призначена для протиповітряної оборони проти наземних цілей в Україні. Ці дані неможливо знайти перевірені незалежно.

Ремонт електромережі

“Нас атакували безпілотники-камікадзе та ракети С-300, і, нарешті, вранці почалася масована ракетна атака”, – описав перебіг п’ятниці глава “Укренерго” Кудризький. «Масштаби збитків значні: російським вдалося зашкодити кілька теплових та гідроелектростанцій».

Читайте також:  Борис Надєждін - антивоєнний кандидат у Росії

Це стримує плани щодо нормалізації енергопостачання, сказав він. «Але знову ж таки жодної катастрофи не сталося». 14 хвиля російських атак з жовтня минулого року також не досягла своєї мети – зруйнувати енергосистему України, сказав він.

У великому місті Харкові ведуться роботи щодо відновлення електропостачання у вихідні дні, сказав він. «Критична інфраструктура Харкова забезпечена електроенергією», – наголосив голова «Укренерго». Також ведеться робота щодо стабілізації ситуації у Хмельницькій області та Одесі, додав він. У столиці, Києві, в даний час електрика завжди є протягом шести годин, а потім відсутня протягом трьох годин.

Президент підбиває позитивні підсумки європейської поїздки

«Лондон, Париж, Брюссель – скрізь я говорив у ці дні про те, як ми можемо зміцнити наших солдатів», – сказав Зеленський у відеозверненні у п’ятницю ввечері. Є дуже важливі угоди, і ми отримали хороші сигнали. Він сказав, що це стосується ракет великої дальності та танків. Однак «нам ще доведеться попрацювати» над надією на постачання бойових літаків як наступний етап співпраці.

У Лондоні, за його словами, він відчув, що британці справді хочуть, щоб Україна перемогла російське вторгнення. Зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцем (СДПН) у Парижі була важливою для обміну аргументами, сказав він. “Буде більше підтримки”, – сказав Зеленський.

Свої подальші візити на саміт ЄС та до Європарламенту він назвав «початком нового етапу», на якому Україна буде вже не гостем європейських інститутів, а повноправним членом. Після візиту до Вашингтона у грудні, це була друга поїздка Зеленського за кордон після російського вторгнення майже рік тому.

Посол: Україна триматиметься до перемоги

У графіку вступу до ЄС Україна не хоче особливих знижок, але має особливу роль, заявив український посол у Берліні Олексій Макєєв. Тому вона також заслуговує на особливу швидкість – при дотриманні всіх критеріїв, сказав він в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk. Посол назвав корупцію в Україні чумою, яку намагаються перемогти. Це було важливо не лише з точки зору прийому до ЄС, але й як вирішальне питання безпеки в оборонній боротьбі проти Росії.

Читайте також:  Шольц привітав Ердогана і запросив його до Берліна.

За словами Макєєва, його країна триматиметься до перемоги над Росією. За його словами, Україна не має іншого вибору, навіть якщо вона бореться проти гіганта. Зрештою, під загрозою не лише свобода країни, а й її існування як незалежної держави.

Байден у Польщі, Путін у Москві

Президент США Байден відвідає Польщу перед першими роковинами початку війни на східному фланзі НАТО. Під час свого візиту з 20 по 22 лютого він зустрінеться, зокрема, із президентом Польщі Анджеєм Дудою, оголосив Білий дім. Байден також планує виступити 24 лютого. Польща є важливим прихильником України. Більшість іноземної військової допомоги вступає у охоплену війною країну через її східний кордон.

Візит Байдена збігатиметься з важливим виступом президента Росії Володимира Путіна. Лідер Кремля планує виступити зі щорічним зверненням до нації в Москві 21 лютого – також присвяченим ювілею. У 2022 році виступ було скасовано.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я