Війна в Україні: у Києва закінчуються снаряди

18

Після майже 14 місяців війни збройні сили Росії та України зазнають труднощів із постачанням боєприпасів. Київ сподівається на допомогу зустрічі у Рамштайні. Новини з першого погляду.

 

Війна в Україні: у Києва закінчуються снаряди

Українське керівництво сподівається, що майбутня зустріч у так званому Рамштайнському форматі забезпечить подальшу підтримку у боротьбі з російськими агресорами. На щомісячних консультаціях прихильників України, названих на честь американської бази Рамштайн у Рейнланд-Пфальці, йдеться про військову та громадянську підтримку. За словами президента Володимира Зеленського, українське керівництво готується до наступної зустрічі і наразі уточнює свої потреби у зброї та боєприпасах, особливо у важких гарматах.

«Я провів підготовчі переговори», – сказав Зеленський у своєму нічному відеозверненні після консультацій із командувачами збройних сил. «І ми розраховуємо ухвалити тверді рішення, які будуть зрівнянні з перспективами на полі бою». Він сказав про «досить амбітні перспективи, до яких ми маємо намір підійти з максимальною віддачею». За його словами, крім постачання боєприпасів, він також обговорив з генералами можливості виробництва боєприпасів державними та приватними компаніями.

Формат, названий за місцем проведення першої зустрічі в Рамштайні, продовжиться 21 квітня в Рейнланд-Пфальці після зустрічей у різних місцях в останні місяці.

Київ закінчує снаряди, але десятки російських атак знову відбиті

Українські збройні сили знову відобразили десятки атак російських військ на сході країни у понеділок – за їхніми даними. У своєму щоденному звіті про ситуацію Генштаб у Києві знову назвав міста Бахмут та Мар’їнка «епіцентром бойових дій». “Протягом дня там було відбито близько 50 атак з п’яти різних напрямків з великими втратами для противника”. Інформація не може бути підтверджена незалежно.

Читайте також:  Росія хоче використати старі танки

Російські війська та підрозділи Вагнера борються за Бахмут

У боях за вже практично зруйноване, але знакове місто Бахмут у Донецькій області російські війська та приватна армія Вагнера застосовують більш скоординований підхід. Російські штурмові підрозділи, включаючи десантників, взяли два квартали на північному заході та в центрі Бахмута, повідомив представник міністерства оборони Росії.

Голова групи “Вагнер” Євген Пригожин підтвердив факт спільних дій. За його словами, регулярні війська захищають фланги приватної армії. Пригожин неодноразово критикував російське міністерство оборони за недостатні зусилля із захоплення Бахмута. Зокрема, довірена особа лідера Кремля Володимира Путіна скаржилася на нестачу боєприпасів.

З українського боку нещодавно було підтверджено, що російські бійці рушили до центру Бахмута. За даними російських джерел, захоплено близько 80% міста, де до війни проживало близько 70 000 людина. Попри все, Україна не хоче віддавати Бахмут.

Міністр оборони України вибачається перед Туреччиною за свій цинізм

Міністр оборони України Олексій Резніков вибачився перед Туреччиною за порівняння жертв української війни з жертвами турецького землетрусу. «Україна співчуває турецькому народу», – підтвердив Резніков у Твіттері. Раніше він заявив іспанській газеті «La Razón», що втрати української армії менші, ніж кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині два місяці тому. Більш конкретні деталі він не зміг повідомити через таємність. Під час землетрусу на початку лютого лише в Туреччині загинуло понад 50 000 людей, також багато загиблих було у сусідній Сирії.

Міністр закордонних справ Росії подякував Бразилії

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров подякував Бразилії за підтримку у конфлікті з Україною та висловив надію на його якнайшвидше завершення у разі виконання вимог Москви. “Ми, звичайно, зацікавлені в тому, щоб конфлікт в Україні закінчився якнайшвидше”, – цитує Лаврова, який у понеділок перебував з візитом у столиці Бразилії, російське агентство ТАРС. Під швидким закінченням війни Росія розуміє виконання завдань спецоперації.

Читайте також:  Війна в Україні 13 березня 2023 року

Міністр закордонних справ Бразилії Маурісіо Вієйра підтвердив зацікавленість своєї країни у мирному врегулюванні та розкритикував санкції проти Росії. Країни мають торгові традиції: будучи одним із провідних світових виробників сільськогосподарської продукції, Бразилія закуповує добрива з Росії.

Комісія ЄС критикує заборони на імпорт зерна

Комісія ЄС критикує заборону на імпорт зерна з України, запроваджену країнами ЄС Угорщиною, Польщею та Словаччиною. Представник брюссельського відомства у відповідь на запит наголосив, що торговельна політика відноситься до виняткової компетенції ЄС, тому заходи, вжиті в односторонньому порядку, є неприйнятними. проте вони прийняті.

“У важкі часи важливо координувати всі рішення в рамках ЄС”, – сказала вона. Фермери в кількох східних країнах ЄС стикаються з непропорційно високою конкуренцією з боку безмитного імпорту великої кількості українського зерна, яке стало можливим завдяки війні. Уряд Словаччини заявив, що дешева продукція з України дестабілізує ринок сусідніх країн ЄС.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :