Загроза ядерного удару реальна – керівництво ВСУ

22

Ядерний шантаж Москви оцінив командувач сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

Ядерний шантаж з боку Москви та поточну військову обстановку командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський прокоментував журналістам ABC News. Загроза ядерного удару, на думку генерала, є цілком реальною. Крім того, він розповів про загрозу нових атак із боку Білорусі.

Загроза ядерного удару: новий контекст

Ядерна риторика РФ не вщухає від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Загрози завдати тактичного удару звучать частіше і голосніше після анексії чотирьох регіонів України: Запоріжжя, Херсонської, Луганської та Донецької областей. Військова доктрина РФ нібито дозволяє завдавати ядерних ударів при загрозі її територіям. Загроза – контрнаступ ЗСУ.

Тепер політики та військові обговорюють дзвінки міністра оборони РФ своїм колегам із блоку НАТО. Сергій Шойгу особисто телефонував до Франції, Британії та Туреччини. Попередив про намір України використати так звану «брудну бомбу». Це конвенціональний боєприпас, начинений радіоактивними елементами. Вибух – звичайний, але наслідки – чорнобильські. Західні лідери однозначно назвали це дезінформацією.

Олександр Сирський: заспокоюватись рано

Кандидат військових наук генерал-полковник Сирський не радить розслаблятися. Військові успіхи України можуть бути перекреслені відразу. «Ми стривожені. Я впевнений, що загроза є реальною. Її необхідно брати до уваги», — сказав командувач.

Деякі політологи вважають, що загрози Кремля — не військові. Ескалація — спосіб змусити Україну почати переговори, а самим піднести росіянам свої військові результати як приголомшливу перемогу. Київ на початку жовтня офіційно обірвав усі переговорні процеси із країною-агресором.

Загроза ядерного удару та Білорусь

Ядерний шантаж – загроза світового, стратегічного рівня. Тактично для ЗСУ зараз актуальніша військова активність Білорусі. Вона залишається партнером РФ номер один. Насамперед територіально: Росія вже атакувала Україну з боку РБ.

Читайте також:  Путін навряд чи застосує ядерну зброю

Розвідка ЗСУ відстежує пересування військ та техніки у Білорусі. Наразі левову частку сил повернуто до місць постійної дислокації. На думку Олександра Сирського, мета регулярних переміщень білоруської армії – відвернути увагу та ресурси ЗСУ від головних напрямків на півдні та сході України. Можливі удари по лініях зв’язку та постачання.

З лініями постачання проблеми почалися в самих РФ та Білорусі. Там активізувалися партизани. Вже без лапок. Їхні дії завдають серйозної шкоди. По пошкодженій вибухом гілці у Брянській області в РБ ходять військові ешелони. Два дні поспіль, 24 та 25 жовтня, горіли електротрансформатори на залізничних об’єктах в Уфі. Відповідальність за підпали він узяв Всенародний рух «Легіон Свобода Росії».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я