Переговорів із Росією без України не буде

27

У Білому домі відкинули можливість двосторонніх переговорів із Кремлем без участі України.

Переговорів без України не буде

Білий дім знову повідомив, що прямих переговорів із Росією без України не буде. Так було заявлено від початку, і це залишається підходом США, підкреслив директор з комунікацій Ради національної безпеки (СНБ) Джон Кірбі.

Раніше 30 депутатів Демократичної партії президента США Джо Байдена у листі до Білого дому запропонували не втрачати можливості прямих переговорів із Кремлем, щоб швидше покласти край війні в Україні.

Позиція Білого Дому: переговорів без України не буде

Директор з комунікацій РНБ Джон Кірбі наголосив, що з погляду США лише українці мають ухвалювати рішення про переговори. Президент України Володимир Зеленський, за його словами, вважає, що ще не настав час для угод із президентом Росії Володимиром Путіним.

«Ми прислухаємось… до думки [президента Зеленского] із цього приводу», — сказав Кірбі. — «Ми зосередимося на тому, щоб він та його війська досягли успіху на полі бою. Так Україна зможе розпочати переговори за своїх умов».

Переговорів без України не буде: у Білому домі заявили про те, що президент Зеленський матиме вирішальне слово в угодах із Кремлем.  Фото: President.gov.ua/wikipedia.org

Кірбі підкреслив, що тільки український лідер Зеленський вирішує, коли настане слушний час для контактів з Кремлем і що можна вважати успіхом для України. Тим часом, наголосив Кірбі, російський лідер Володимир Путін може будь-якої миті припинити війну, вивівши свої війська.

Хто критикує політику США щодо України

У своєму листі демократи засудили агресивну війну Росії проти України та високо оцінили допомогу Вашингтона Києву. Водночас, вони закликали президента Байдена змінити курс зовнішньої політики. На думку демократів, які підписали листа, Білому дому необхідно поєднувати підтримку України з активними дипломатичними зусиллями, щоб «знайти реалістичні рамки для припинення вогню».

Відповідальність Америки полягає у дипломатичному пошуку рішення, прийнятного для українського народу, написали демократи. Такі рамки можуть включати ослаблення санкцій та гарантії безпеки для вільної та незалежної України, які є прийнятними для всіх сторін, «особливо для українців».

Читайте також:  Україну не зламають обстріли і темрява.

Серед тих, хто підписав лист, — такі відомі члени парламенту, як Олександрія Окасіо-Кортез, Ільхан Омар і Джеймі Раскін. Це перший випадок, коли велика група демократичних членів Конгресу запропонувала внести зміни до політики США щодо України.

Декілька днів тому лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті натякнув, що його партія може скоротити допомогу Україні. Вважається, що республіканці мають добрі шанси отримати більшість у Палаті представників на парламентських виборах у листопаді. У ході передвиборчої кампанії вони засудили серед іншого високу інфляцію, в якій вони звинуватили демократів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я