Україна проти російського олімпійського спорту

28

Україна проти російського спорту: Український спортивний кумир Оксана Баюл майже шепоче у камеру своє прохання Томасу Баху. Одягнена у спортивну куртку у національних кольорах, олімпійська чемпіонка з фігурного катання 1994 року звертається до «дорогого Томаса» у 51-секундному посланні.

За словами Баюла, в Україні триває війна, яку її співвітчизники не розпочинали. «Ось чому ми не хочемо, щоби на Олімпіаді 2024 року були нейтральні спортсмени з Росії. Допоможіть нам», – закінчує 45-річна жінка своє звернення до голови Міжнародного олімпійського комітету.

«Ми не хочемо, щоби на Олімпіаді 2024 року були нейтральні спортсмени з Росії. Допоможіть нам”

Навіть після того, як МОК проголосував за повернення спортсменів із Росії та Білорусі до світового спорту, справу для спортивної спільноти України ще не вирішено. Навпаки, спортивне керівництво країни знову підвищило ставки. За рішенням Міністерства спорту, офіційним делегаціям України в майбутньому буде заборонено брати участь у міжнародних змаганнях із росіянами та білорусами. У разі порушень національних спортивних федерацій загрожує позбавлення офіційного статусу.

Міністр спорту Вадим Гутцайт неодноразово наголошує, що для України «неприйнятно» вступати в конфлікт із росіянами та білорусами на міжнародних спортивних змаганнях, доки триває війна. Спортивні федерації, які відчиняють двері російським та білоруським спортсменам, не зрозуміють ситуацію в Україні. «Що тут вбивають, помирають, що проти них відбувається геноцид. Якби вони побачили це на власні очі, вони змінили б свою позицію», – сказав Хуцайт в інтерв’ю радіо «Дойчландфунк» ще до рішення МОК.

МОК реагує різким тоном

Російські спортивні лідери засуджують погрози бойкоту з боку України як спробу шантажу. МОК також відреагував у різкому тоні. Олімпійська головна організація попередила, що вимоги Міністерства спорту «постануть серйозні питання щодо автономії спорту в Україні».

Читайте також:  Російські війська обстріляли Суми, Миколаїв та Одесу

«Якщо таке рішення буде ухвалено, це тільки нашкодить українським спортсменам і аж ніяк не вплине на війну, яку світ хоче припинити і яку МОК так затято засуджує», – заявив МОК, повторивши, що уряди не повинні приймати рішення щодо участі спортсменів у змаганнях.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба бачить це дещо інакше. «Коли міжнародні спортивні чиновники не дотримуються своїх принципів, відповідальні уряди повинні втрутитися та відмовити у в’їзді спортсменам, які виступають за війну та державну пропаганду», – сказав Кулеба. Таким чином він також високо оцінив ініціативу федерального міністра внутрішніх справ Нансі Фезер (СДПН), яка пригрозила спортсменам з Росії забороною на в’їзд на змагання в Німеччині.

З-поміж лав українських спортсменів також неодноразово звучать заклики до світових федерацій, які тепер знову несуть відповідальність, поширити заборону на росіян та білорусів. Хоча кілька федерацій вже наслідували рекомендації МОК, деякі, такі як легка атлетика та кінний спорт, поки що відмовляються їх відновлювати. «Жоден український спортсмен не хоче зустрічатися з російськими чи білоруськими спортсменами на змаганнях чи стояти разом на п’єдесталі. Особливо коли йдеться про контактні види спорту», ​​– каже борець Шан Белюк, який також є членом українського парламенту.

Українські спортсмени турбуються про свою кар’єру

Проте чимало українців також переймаються своєю кар’єрою як конкурентоспроможними спортсменами, якщо їм буде відмовлено у стартах на важливих змаганнях або можливості потрапити на Олімпіаду. Українські спортсмени “і так досить страждають”, – попередив в інтерв’ю “taz” скелетоніст Владислав Гераскевич.

Бойкот міжнародних змагань також позбавить українських спортсменів можливості привернути увагу до свого становища на великій сцені. «Ми були б як у підпіллі, ніби ми здалися», – сказав Гераскевич. Він сам тримав перед камерою записку з написом «Немає війні в Україні» на зимових Іграх у Пекіні минулого року незадовго до нападу Росії на його країну.

Читайте також:  Піротехніки ДСНС Рівненщини отримали від партнерів з США спеціальне обладнання для розмінування

За словами Томаса Конієцька, голови Всесвітньої федерації каное, серед українських любителів водних видів спорту також є «різні думки». При ухваленні рішення про майбутню лінію, проте, він не міг враховувати лише тих українців, які не хочуть змагатися з росіянами.

“Але є також дві третини федерацій, які мають іншу думку”, – сказав Конецько “Frankfurter Rundschau”. Його дилема у питанні про реадмісію росіян та білорусів: «Ми маємо взяти до уваги багато речей, щоб у результаті прийняти рішення, яке, сподіваюся, влаштує і наших українських друзів».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я