США дає податкові пільги для покупки електромобілів

76

Уряд США заохочує купівлю електромобілів податковими пільгами в розмірі до 7500 доларів – але в майбутньому на це претендуватимуть лише деякі моделі. Для електромобілів від BMW, Volkswagen, Nissan, Rivian, Hyundai та Volvo субсидії спочатку будуть скасовані, як стало відомо у понеділок (за місцевим часом) зі списку Міністерства фінансів та податкової служби США IRS.

Причина – нові умови виробництва батарей, які мають набути чинності у вівторок. Вони ставлять податкові пільги у залежність від частки автомобілів, вироблених у Північній Америці, і від того, якою мірою компоненти батарей та важлива сировина надходять із США або від певних торгових партнерів. Серед іншого це покликане знизити залежність акумуляторних батарей від Китаю.

Представник Volkswagen у США заявив, що компанія «цілком впевнена» в тому, що вона таки отримає податкові пільги зі своєю електронною моделлю ID.4. Компанія все ще чекає на важливі документи від постачальника. Субсидії є частиною багатомільярдного Закону про зниження інфляції, за допомогою якого уряд президента США Джо Байдена хоче зміцнити вітчизняну промисловість.

Наразі лише десять моделей претендують на повну премію у розмірі 7500 доларів (близько 6800 євро). Це моделі найбільших американських автовиробників General Motors та Ford, а також Tesla та Stellantis. Але були і погані новини для Tesla: Міністерство фінансів скоротило премію для стандартної версії Model 3, що найбільше продається, вдвічі – до 3750 доларів.

Читайте також:  Бідність та нерівність: Рада Європи попереджає Німеччину

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я