У Судані напали на посла ЄС у його резиденції

18

У Судані тривають запеклі бої між протиборчими таборами армії та воєнізованих формувань. У боротьбі за владу, яка вже три дні йде між суданською армією під командуванням суданського генерала Абделя Фаттаха аль-Бурхана і воєнізованими підрозділами його заступника Мохаммеда Хамдана Дагло, що суперничають, фронти ще більше посилилися. Очікується, що у вівторок кількість жертв серед цивільного населення продовжить зростати.

Суданський медичний комітет у понеділок закликав сторони конфлікту припинити постійні напади на лікарні, машини швидкої допомоги та медичний персонал. Німецький посередник ООН Фолькер Пертес розкритикував нездатність захистити міжнародні організації та громадянське населення під час боїв між армією та воєнізованою групою «Сили швидкої підтримки» (RSF). До вечора понеділка, за оцінками ООН, щонайменше 185 людей було вбито та 1800 поранено, включаючи як комбатантів, так і цивільних осіб.

Бої йдуть у багатьох частинах країни

За словами Пертеса, у столиці Хартумі тривали запеклі бої навколо закритих мостів, міжнародного аеропорту та штабів військових та RSF. За даними Amnesty International, використання важкого озброєння, включаючи артилерію, танки та реактивні літаки, викликало широкомасштабні руйнування у густонаселених районах Хартуму. Громадянські особи опинилися у пастці посеред поля бою, заявила Amnesty. Хто перемагає у боротьбі за владу між протиборчими таборами, залишається незрозумілим через заплутану ситуацію та суперечливі заяви обох сторін конфлікту.

Жителі столиці Хартума повідомляли про стрілянину і вибухи. Але бої тривали і в інших частинах країни на Африканському Розі – наприклад, у місті Мерові, де знаходиться важливий аеропорт, та у місті Нджала в Дарфурі. Губернатор Північного Дарфура Німр Абдул Рахман повідомив німецькому агентству друку у понеділок увечері, що тільки в його регіоні загинули щонайменше 65 людей і ще 160 отримали поранення. За словами Рахмана, через насильство в деяких районах Північного Дарфура припинено подачу електрики та води.

Читайте також:  Австралійський циклон "Ільза" виріс до 4-ї категорії

Міжнародна спільнота домагається припинення вогню

Держсекретар США Ентоні Блінкен говорив з аль-Бурханом і Дагло, за даними його міністерства, у понеділок увечері (за місцевим часом). За його словами, він ясно дав зрозуміти, що необхідно терміново припинити вогонь, щоб забезпечити доставку гуманітарної допомоги та возз’єднання суданських сімей – і щоб міжнародне співтовариство могло забезпечити свою присутність у Хартумі. Блінкен закликав двох генералів до відповідальності за безпеку та благополуччя цивільного населення, дипломатичного персоналу та гуманітарних працівників.

Посередник ООН Пертес наголосив, що у вівторок він знову спробує домовитися про стійке припинення вогню між сторонами конфлікту. У ході переговорів зі своїми лідерами обидві сторони звинуватили одна одну в ескалації, сказав він. За його оцінкою, Аль-Бурхан та Дагло перебували під сильним тиском. Однак Пертес наголосив, що вони показали себе відкритими для переговорів з Організацією Об’єднаних Націй та іншими міжнародними структурами.

ЄС також намагається переконати сторони конфлікту розглянути можливість гуманітарного припинення вогню, заявив у понеділок увечері представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель. Він не повідомив подробиць про мирні зусилля. Опівдні речник уже повідомив, що Боррель провів кризові переговори з високопоставленими політиками з Кенії, Єгипту та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Три президенти країн Східної Африки та представник Африканського союзу мають вирушити до Хартума як посередників. Поки що це не вдалося через боїв, що продовжуються, які також ведуться в міжнародному аеропорту Хартума.

Напад на посла ЄС

За словами Боррелла, на посла ЄС у Судані було скоєно напад у його власній резиденції. Цей акт був серйозним порушенням Віденської конвенції про дипломатичні зносини, написав представник ЄС із закордонних справ у Twitter. За безпеку дипломатичних об’єктів та персоналу відповідає насамперед влада Судану, і це є зобов’язанням відповідно до міжнародного права. Боррелл не повідомив подробиць про характер нападу, а також про злочинця чи злочинців. Він також залишив незрозумілим, чи був посол поранений чи відбувся легким переляком. Дипломатичні джерела у Брюсселі повідомили увечері, що посол гаразд і не постраждав.

Читайте також:  Джефф Безос переїде з Сіетлу до Майамі

Боротьба за владу в Судані все більше занурює третю площею країну Африки з населенням близько 46 мільйонів чоловік і багатими запасами нафти та золота в хаос. Телекомпанія Sky News повідомила, що Аль-Бурхан у понеділок у телефонному інтерв’ю висловив готовність до переговорів. “Кожна війна закінчується переговорами, навіть якщо ворог переможений”, – сказав він. Армія переможе – “безумовно, з Божою допомогою”. Аль-Бурхан, однак, не повідомив жодних конкретних деталей щодо можливих переговорів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :