Вулкан Семеру в Індонезії почав вивергатися

39

Це не перше виверження вулкана на острові Ява.

 

Рівно через рік після останнього виверження вулкан Семеру на головному індонезійському острові Ява знову почав вивергатися.

Читати також: Найбільший у світі діючий вулкан знову прокинувся

Центр вулканології та запобігання геологічних небезпек зареєстрував ознаки подальшого підвищення активності та в неділю випустив попередження найвищого рівня – четвертого.

Вулкан Семеру

З раннього ранку вулкан неодноразово вивергав у небо гарячий попіл на висоту до 1500 метрів.

Щільна хмара попелу опустилася на околиці в семикілометровому радіусі навколо кратера.

Спочатку не було відомо про будь-які травми чи пошкодження.

Потенціал виникнення нових високих стовпів попелу і пірокластичних потоків – лавин лави, що швидко рухаються, – дуже високий, заявили в вулканологічному агентстві.

Індонезійська влада ввела зону абсолютної ізоляції за п’ять кілометрів навколо кратера і зону часткової ізоляції за 13 кілометрів від нього на південно-східному схилі.

Читайте також:  Постраждалі від землетрусу зможуть голосувати

Найбільший вулкан на острові Ява

Висотою майже 3700 метрів, Семеру є найвищою горою на Яві і знаходиться в Національному парку Бромо-Тенггер-Семеру на сході острова. З грудня 2020 року він знову почав виявляти підвищену активність. Під час його останнього виверження на початку грудня 2021 року загинуло щонайменше 50 осіб, і тисячі людей були змушені залишити район.

Острівна держава Індонезія розташована на Тихоокеанському вогненному кільці, геологічно найактивнішій зоні на Землі. Тут стикаються кілька тектонічних плит, тому землетруси та виверження вулканів відбуваються особливо часто. Усього два тижні тому внаслідок землетрусу на острові Ява загинуло понад 300 людей.

У Японії виверження викликало попередження про цунамі. Воно поширюється на ланцюги островів Міяко та Яеяма у префектурі Окінава, повідомило японське інформаційне агентство Kyodo.

Читати також:

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я