Війна в Україні: Сергія Лупанчука призначено командувачем

27

В Україні замінили командира спецназу. Росія вислала із країни іноземного журналіста. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: Сергія Лупанчука призначено командувачем

У розпал оборонної кампанії проти Росії український уряд змінив керівництво спеціальними військовими силами – новим командувачем став Сергій Лупанчук. Це вже друга зміна на цій посаді з початку війни у ​​лютому 2022 року.

Тим часом, Росія вислала з країни болгарського журналіста після того, як ця країна-член ЄС у свою чергу вислала з країни представника російської преси за підозрою у шпигунстві.

У підконтрольному Росії селі на півдні України окупаційні війська повідомили про численні жертви внаслідок ракетного обстрілу, в якому вони звинувачують українську сторону.

Зеленський призначив нового керівника українського спецназу – Сергія Лупанчука

Зеленський указом президента призначив нового керівника армійського спецназу. Пізніше у вечірньому відеозверненні він охарактеризував Сергія Лупанчука як досвідченого офіцера з бойовим досвідом, здатного підвищити ефективність цього підрозділу.

За словами Зеленського, попередній командир, генерал Віктор Горенко, виконував спеціальні завдання у службі військової розвідки ГУР. Він обіймав цю посаду з кінця липня 2022 року. Горенко заявив інформаційному порталу «Українська правда», що дізнався про звільнення зі ЗМІ. Причини звільнення йому невідомі.

МЗС Росії видворило болгарського журналіста

Міністерство закордонних справ Росії позбавило акредитації кореспондента болгарського державного радіо та вислало його з країни. Дії щодо Ангела Григорова стали прямою відповіддю на висилку з Болгарії представника російської преси за нібито шпигунську діяльність, пояснили у п’ятницю в міністерстві.

У середу Олександр Газак, кореспондент урядової «Російської газети», акредитований у Софії, змушений був залишити Болгарію. Болгарські органи безпеки звинуватили його у створенні загрози національній безпеці країни-члена НАТО.

Читайте також:  Українські війська досягли нових успіхів на місцевості

МЗС у Москві негайно пригрозило вжити заходів у відповідь – і тепер заявило, що готове розглянути питання про відновлення діяльності Григорова, якщо болгарський уряд скасує своє рішення щодо Газака.

Загиблі та поранені внаслідок українського ракетного обстрілу

Декілька людей загинули внаслідок українського ракетного обстрілу окупованої Росією частини Херсонської області на півдні України. Російські державні ЗМІ з посиланням на окупаційну владу повідомили про щонайменше дев’ятьох загиблих і стільки ж поранених у п’ятницю ввечері. На фото видно зруйновану будівлю місцевого центру зайнятості. Згідно з інформацією, українські війська випустили шість ракет, чотири з яких перехоплено. Незалежно підтвердити цю інформацію не вдалося.

Постраждале селище Чаплинка знаходиться за 50 кілометрів від лінії фронту. Населений пункт із населенням трохи менше 10 000 осіб було окуповано одразу після початку російського вторгнення понад 20 місяців тому.

Що важливо сьогодні

Український контрнаступ триває на півдні та сході країни. Однак, оскільки воно поки не виправдовує очікувань західних країн, що його підтримують, військові експерти в даний час вважають, що обороняючі опинилися в пастці позиційної війни проти Росії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я