Американський астронавт Томас Кеннет Маттінглі помер

4

«31 жовтня ми втратили одного із героїв нашої країни», – йдеться у заяві Nasa.

Американський астронавт Томас Кеннет Маттінглі помер

У віці 87 років помер американський астронавт Томас Кеннет Маттінглі, який зіграв важливу роль у рятувальній операції екіпажу «Аполлона-13» у 1970 році. Про це повідомило американське космічне агентство Nasa.

«31 жовтня ми втратили одного із героїв нашої країни», – йдеться у заяві. Пілот, який здобув освіту у військово-морському флоті, відіграв ключову роль в успіху програми «Аполлон».

Меттінглі, відомий як «TK», був призначений на роботу пілотом командного модуля. Однак, оскільки незадовго до старту він був заражений краснухою і не мав до неї імунітету, як запобіжний захід йому довелося залишитися на землі. Nasa не хотіла наражати його на ризик захворіти під час польоту на Місяць. «Звичайно, я був дуже розчарований», – сказав він через багато років.

Маттінглі в центрі управління

Внаслідок вибуху кисневого бака космічної капсули екіпаж – командир Джим Ловелл, Фред Хейз та Джек Свігерт, який підміняв Маттінглі, – опинився у гострій смертельній небезпеці. “Х’юстон, у нас проблема”, – доповів екіпаж до центру управління в Х’юстоні.

З ЦУП Маттінлі допомагав групі фахівців знайти рішення для безпечного повернення своїх товаришів, наприклад, аварійне джерело харчування. “Він приймав важливі рішення для успішного повернення пошкодженого космічного корабля та екіпажу додому”, – пише Nasa. 17 квітня 1970 р. – після 4 тривожних днів – команда нарешті благополучно приземлилася недалеко від Американського Самоа у Тихому океані.

Рон Ховард зняв драматичну історію порятунку в 1995 році в успішному голлівудському фільмі «Аполлон-13» з Томом Хенксом у ролі Ловелла, Біллом Пекстоном у ролі Хайза, Кевіном Бейконом у ролі Свігерта та Гері Сініз у ролі Маттінглі. У фільмі «Аполлон-16» у 1972 році він, нарешті, здійснив свій перший космічний політ як пілот командного модуля.

Читайте також:  У Судані з'явилася надія на припинення вогню

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :