Війна в Україні: росіяни викрадають українських дітей

36
Понад 14 місяців після початку агресивної війни Росії президент України Володимир Зеленський закликав повернути всіх викрадених дітей та покарати винних. «Депортація українських дітей є одним із абсолютно навмисних елементів спроби Росії стерти ідентичність нашого народу та стерти сутність українців», – сказав Зеленський у своєму вчорашньому вечірньому зверненні.

Тим часом США запровадили нові санкції проти Росії за «незаконні арешти». І є нові події у справі про загадкові вибухи на газопроводі «Північний потік».

Зеленський: “За геноцид буде покарання”

Викрадення українських дітей має бути кваліфіковане як геноцид, як політично, так і юридично, зажадав Зеленський. Це також важливо, сказав він, щоб дати сигнал іншим державам, які можуть викрасти: «За геноцид буде покарання». За його словами, триває робота щодо повернення зниклих дітей.

З початку агресивної війни Росії проти України Київ звинувачував Москву у депортації українських дітей. Зараз Зеленський говорить про майже 20 тисяч викрадених неповнолітніх. Москва заперечує це та говорить про евакуацію. Однак у березні навіть Міжнародний кримінальний суд, розташований у Гаазі, видав ордери на арешт лідера Кремля Володимира Путіна та його уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Слідчі вважають обох винними у військових злочинах – у тому числі у викраденні дітей із окупованих українських територій.

Понад 1000 росіян постали перед судом за дезертирство та відмову від служби

З початку мобілізації в Росії влада звинуватила більш ніж 1000 військовослужбовців у дезертирстві, самоволці чи відмові підкорятися наказам, повідомляють ЗМІ. Станом на останній тиждень квітня до військових судів надійшло 1064 справи», – повідомляє незалежний портал «Медіазону».

Путін оголосив про часткову мобілізацію восени 2022 року. На той час сотні тисяч росіян бігли за кордон через страх бути покликаними до армії. В даний час знову зростають спекуляції про нову хвилю призову. Кремль, однак, поки що заперечує це.

Читайте також:  Війна проти України: ситуація така

США ввели санкції проти Росії та Ірану через арешти

США запровадили нові санкції проти Росії та Ірану через «незаконні арешти». Серед інших під санкції потрапила російська секретна служба ФСБ, оголосив уряд США. Люди не повинні бути «політичними пішаками», яких заарештовують «під хибними приводами».

Арешт американського репортера Евана Гершковича за передбачуваний шпигунство в Росії нещодавно викликав переполох у Росії. Кореспондента Wall Street Journal взяли під варту співробітники ФСБ на Уралі наприкінці березня. Влада звинувачує його в шпигунстві на користь уряду США. Уряд США зараз наголошує, що новий пакет санкцій був у розробці ще до арешту Гершковича. Також у в’язниці за передбачуваний шпигунство в Росії з 2018 року перебуває американець Пол Вілан.

Доповідь: російське судно знаходиться поряд із місцем пригоди незадовго до вибуху на «Північному потоці

За кілька днів до вибухів «Північного потоку» у Балтійському морі російський спеціальний корабель знаходився неподалік місць детонації, повідомляють данські військові. Командування оборони Данії підтвердило газеті «Інформація», що патрульний корабель зробив 26 знімків «SS-750» на схід від острова Борнхольм 22 вересня 2022 року. Через чотири дні на трубопроводах поблизу Борнхольма сталося кілька вибухів. Влада передбачає диверсію. Хто відповідає, незрозуміло. Розслідування ведуться у Німеччині, Данії та Швеції.

Це стає важливим сьогодні:

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу хоче зустрітися зі своїми колегами із Шанхайської організації співробітництва у столиці Індії Нью-Делі. Китай та Іран є одними з її членів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я