Війна в Україні: Путін подякував за підтримку

22
Путін подякував за підтримку: Президент Росії подякував російським силам безпеки і населення за підтримку після повстання приватної армії Вагнера, що швидко закінчилося.

«Я дякую всім військовослужбовцям, співробітникам спецслужб, які стали на шляху бунтівників», – сказав Путін учора в промові, яке транслювалося державним телебаченням. За його наказом, сказав він, було зроблено все, щоб не допустити кровопролиття. “На це потрібен час”, – сказав Путін. «Збройне повстання було б придушене навіть у такий спосіб».

Путін: Захід хотів, щоб Росія розірвала себе на частини

Якби найманці та регулярні війська відкрили вогонь один по одному, це було б вигідно переважно Києву та його західним союзникам, пояснив Путін. Але їхні сподівання на те, що Росія розірве себе на частини, не справдилися. Російське суспільство виявилося єдиним у своєму неприйнятті повстання. Зрештою навіть диверсанти визнали це і здалися.

У суботу ввечері лідер найманців Євген Пригожин зайняв південне російське місто Ростов-на-Дону та направив деякі підрозділи своїх військ у бік Москви після серйозних звинувачень на адресу Міністерства оборони Росії. Їх практично безперешкодне просування на столицю Росії, яке зупинилося лише за 200 кілометрів від Москви через те, що Пригожин кинув свої війська, викликало шокову хвилю по всій країні.

У своїй промові Путін тепер намагався зберегти враження, що органи влади та безпеки були здатні діяти. Так, він високо оцінив мужність і самопожертву російських льотчиків, які загинули під час зіткнення з диверсантами. Це був перший випадок, коли російське керівництво визнало втрати під час повстання.

Подяка союзнику Лукашенку

Путін також подякував білоруському правителю Олександру Лукашенку за посередництво у конфлікті з його колишньою довіреною особою Пригожиним. За словами Кремля, останній має знайти притулок у Білорусі.

Читайте також:  Мельник закликає надати Україні винищувачі та військові кораблі

Путін запропонував бійцям «Вагнера» служити у російських збройних силах. Будь-які спроби створити хаос у Росії приречені на провал, наголосив президент. «Організатори повстання, які зрадили країну, зрадили і тих, хто був на їхньому боці», – сказав Путін.

Пригожин після повстання: зміна влади не планується

Раніше Євген Пригожин, вперше виступаючи після невдалого повстання у вихідні дні, спростував інформацію про те, що він добивався зміни влади у Москві. “Ми вийшли на демонстрацію протесту, а не для повалення влади в країні”, – сказав 62-річний Євген Пригожин у голосовому повідомленні, поширеному вчора його прес-службою через Telegram. Пригожин не повідомив подробиць про своє місцезнаходження.

Він знову повторив своє звинувачення на адресу російського міністерства оборони в тому, що воно віддало наказ про напад на військові табори найманців минулої п’ятниці. За його словами, 30 бійців «Вагнера» було вбито. За його словами, це послужило поштовхом до походу на Москву, а не до зусиль міністерства з розформування військ Вагнера.

Білий дім: не втручайтеся у внутрішні справи Росії

Уряд США дуже неохоче давав публічні оцінки подій, що відбулися після повстання групи Вагнера. «Ми зосереджено на тому, що відбувається в Україні. Це внутрішня справа Росії», – заявив учора на прес-брифінгу в Білому домі директор із комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі. Він сказав, що в цьому питанні не буде жодного втручання і не потрібно приймати чийсь бік. Кірбі заявив, що йому невідомо, де зараз знаходиться голова найманців Пригожин.

Зеленський: Справа просувається по всіх напрямках

Тим часом, за словами керівництва держави у Києві, український контрнаступ проходить успішно. “Сьогодні наші солдати просуваються по всіх фронтах, це радісний день”, – сказав президент Володимир Зеленський у своєму щоденному відеозверненні вчора ввечері. Він побажав солдатам більше таких днів. Зважаючи на останні успіхи, Зеленський сказав, що впевнений у перемозі над російськими окупантами. Учора керівництво у Києві оголосило про взяття ще одного села у Запорізькій області. “Вся наша земля буде вільна – абсолютно вся”, – сказав глава держави.

Читайте також:  Берлінська поліція готується до візиту Зеленського

Зеленський відвідує прифронтові райони на півдні та сході України

Перед своєю промовою, яку він промовив у поїзді, Зеленський відвідав кілька прифронтових областей. Після поїздки до Бахмуту він за кілька годин побував на лінії фронту на півдні України. «Я дякую вам за те, що ви захищаєте Україну, боретеся за нашу незалежність та свободу», – сказав він учора солдатам, які беруть участь у наступі на півдні країни, йдеться у прес-релізі канцелярії президента. Він нагородив одного офіцера за хоробрість.

За словами офіційних осіб, Зеленський перебував на кордоні між Запорізькою та Донецькою областями, де українська армія останніми тижнями відвоювала кілька населених пунктів. Однак, на думку деяких експертів, український наступ у цьому регіоні просувається повільно. Також учора президент України з’явився на лінії фронту далі на північ у районі Бахмута, щоби нагородити солдатів. Ця ділянка фронту вважається вкрай важкою.

Ось що приніс цей день

Міністр закордонних справ Анналена Бербок зустрінеться зі своєю колегою Наледі Пандор у столиці ПАР Преторії, щоб обговорити позицію ПАР щодо Росії та її агресивної війни проти України. Нещодавно Південна Африка запропонувала себе посередником у цій війні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я