Охолоджувальну воду Фукусіми скинуть в океан

21
Японський регулятор атомної енергетики хоче провести заключні інспекції перед запланованим початком скидання в море величезної кількості розведеної охолоджувальної води із зруйнованої АЕС Фукусіма. За повідомленнями японських ЗМІ, цієї середи мають розпочатися інспекції вже готових споруд для скидання понад 1,3 мільйона тонн. Потім Фукусіми, що охолоджує воду, скинуть в океан.

Вода, яка зараз зберігається приблизно в 1000 величезних резервуарах, буде відфільтрована і розведена перед скиданням через підводний тунель – тунель йде в море на кілометр. Пробний запуск із прісною водою буде завершено до початку інспекції Комісії з ядерного регулювання. Очікується, що “поховання” – пряме скидання в Тихий океан – займе десятиліття.

Рибалки побоюються втрат

Місцеві рибалки продовжують виступати проти скидання відходів у море, побоюючись збитків для своєї репутації та втрати доходів. Уряд ухвалить остаточне рішення про скидання охолоджувальної води після того, як Управління з ядерного регулювання завершить інспекцію об’єктів, а Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) представить остаточний звіт про безпеку спірного підприємства, додається у повідомленні.

СуперДАУ сталася на АЕС «Фукусіма-1» 11 березня 2011 року внаслідок сильного землетрусу та потужного цунамі. Понад дванадцять років через зруйновані реактори все ще доводиться охолоджувати водою. Через просочування дощових та ґрунтових вод кількість забрудненої води збільшується з кожним днем. Досі вона зберігалася в сотнях величезних резервуарів, але наразі місце закінчується, стверджує оператор Tepco. Крім того, резервуари на майданчику наражаються на постійну небезпеку нових землетрусів.

З тритієм у Тихий океан

Тому уряд вирішив, що вода має скидатися до Тихого океану. Хоча вона попередньо фільтрується, система фільтрів ALPS не може фільтрувати ізотоп тритію. На думку Tepco та МАГАТЕ, небезпеки немає, оскільки вода розбавлена, а невеликі кількості тритію нешкідливі для людини.

Читайте також:  Прогноз процентних ставок у світі

Концентрація знизиться приблизно до 1500 бекерелів на літр, що відповідає одній сороковій частині національного порогового значення. Якщо кількість морської води виявиться недостатньою для розведення або концентрація радіоактивних речовин, крім тритію, покаже аномальні значення, активуватиметься клапан аварійного відключення, щоб зупинити викид, повідомляє оператор.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я