Війна в Україні: очікується весняний український наступ

27

Передбачається, що наступ на Мелітополь призведе до розколу російських сил.

 

Війна в Україні: очікується весняний український наступ

Кілька людей, мабуть, було вбито в результаті обстрілу міста Донецька, що контролюється Росією, на сході України. За повідомленнями російських ЗМІ у четвер, загинули щонайменше чотири мирні жителі, за іншими даними – дев’ять. Очікується український наступ.

Метою атаки, яку, за російськими даними, завдали американські ракети «Хімарс», був автопарк. На відеозаписах видно пошкоджені автомобілі та кілька мертвих тіл. Інформація не може бути підтверджена незалежно.

Незадовго до цього призначений Москвою начальник області Денис Пушилін доповів президентові Росії Володимиру Путіну, що завдяки використанню зенітних технологій українські ракетні обстріли можуть бути скорочені вдвічі. Східне українське місто Донецьк перейшло під контроль проросійських сепаратистів у 2014 році. Після російського вторгнення в Україну понад 13 місяців тому Москва формально анексувала Донецьку область, але контролює лише трохи більше половини території області.

Час та місце українського наступу залишаються в секреті

Плани очікуваного українського наступу з метою повернути окуповані Росією території наразі відомі небагатьом людям у Києві. “Максимум три-п’ять осіб”, – сказав секретар Ради національної безпеки Олексій Данилов у радіоінтерв’ю у четвер. “Інформація про те, де, коли і як почнуться ті чи інші дії на території нашої планети, доступна вузькому колу”.

Якщо буде зроблено ту чи іншу заяву про настання, це не обов’язково відповідатиме істині, сказав Данилов. «Коли розпочнуться певні воєнні дії, певні воєнні операції – це інформація для дуже обмеженого кола людей». Українці вже знають, «коли все розпочнеться», сказав він.

Данилов натякнув, що планування великомасштабної атаки вже завершено. “Майте це на увазі”, – сказав він.

Читайте також:  Бенефіціари війни: Збройовий бум допомагає Rheinmetall

Найближчим часом очікується так званий весняний наступ українських збройних сил, які нещодавно отримали важке озброєння та танки із Заходу. Очікується, що наступ на прибережне місто Мелітополь призведе до розколу російських сил. Російські військові останніми місяцями значно зміцнили і розширили свої оборонні позиції, щоб відбити очікуваний напад.

Російському опозиціонеру загрожує 25 років позбавлення волі

Російського опозиційного політика та журналіста Володимира Кара-Мурзу хочуть посадити на 25 років за державну зраду, повідомляє прокуратура Москви. Про це у четвер повідомила адвокат з прав людини Марія Ейсмонт. Вона також повідомила, що 41-річна жінка, яка в минулому мала погане здоров’я після отруєнь, за час перебування в СІЗО схудла на 17 кілограмів. Кара-Мурза є одним із найбільш різких критиків Кремля та президента Володимира Путіна і засуджував агресивну війну Росії проти України. Його також звинувачують у дискредитації російської армії.

Суд над ним було розкритиковано як політичне інсценування. Державні ЗМІ з посиланням на слідчі кола стверджували, що Кара-Мурза допомагав організаціям з країн НАТО підривати національну безпеку Росії в обмін на винагороду близько 30 000 євро на місяць.

Двічі видатний опонент Путіна лише ненадовго пережив загадкові отруєння. За даними розслідувальної групи Bellingcat, Кара-Мурзу переслідували ті ж агенти внутрішньої розвідки ФСБ, які, ймовірно, були причетні до отруєння опозиціонера Олексія Навального.

Минулого року політика Кара-Мурза було удостоєно престижної премії Ради Європи імені Вацлава Гавела. “Щоб протистояти владі в сьогоднішній Росії, потрібна неймовірна мужність”, – сказав у жовтні президент Парламентської асамблеї Тіні Кокс. Дружина Кара-Мурзи ухвалила нагороду за права людини. Вона зачитала його заяву про те, що він присвячує премію всім, хто виступив проти війни в Україні в Росії.

Читайте також:  Коваль розповів про ситуацію на українсько-білоруському кордоні ВІДЕО

Премія імені Вацлава Гавела присуджується Парламентською асамблеєю Ради Європи з 2013 року на знак визнання прихильності до прав людини. Премія присуджується у розмірі 60 000 євро та названа на честь покійного борця за громадянські права та колишнього президента Чеської Республіки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я