Війна в Україні: НАТО обговорить зернову угоду

7

Припинивши дію угоди про експорт українського зерна, Росія принесла чергову кризу в країну, що атакується. Тепер на допомогу має прийти нова НАТО-Українська рада. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: НАТО обговорить зернову угоду

На прохання президента України Володимира Зеленського представники 31 країни НАТО та України проводять сьогодні зустріч для обговорення поточної ситуації у зоні бойових дій. Передумовою для зустрічі в рамках поки що достатньо нової НАТО-Української Ради стало недавнє скасування Росією важливої ​​угоди щодо зерна: НАТО обговорить зернову угоду.

Незважаючи на складну ситуацію, комісар ЄС у Брюсселі оптимістично висловився щодо майбутнього українського експорту зерна. США оголосили про подальшу військову допомогу країні, яка зазнала нападу. Тим часом міністр оборони Росії Сергій Шойгу прибув із візитом до Північної Кореї, яка підозрюється у підтримці Москви зброєю у її війні проти України.

Зеленський: «Безпека чорноморських портів – ключ до світу»

Напередодні майбутньої НАТО-Української ради Зеленський наполягав на перспективі експорту зерна через порти Чорного моря. «Світ знає, що безпека чорноморських портів – це ключ до миру та стабільності на світовому ринку продовольства», – сказав він у своєму відеозверненні.

Зернова угода дозволила Україні продати близько 33 млн. тонн зерна та продовольства морським шляхом в інші країни, незважаючи на війну. Після припинення дії угоди, Росія кілька ночей поспіль бомбила українське місто-порт Одесу.

Рада НАТО-Україна вперше зібралася два тижні тому на саміті НАТО в Литві на рівні глав держав та урядів. Нині він уперше збирається на рівні постійних представників країн-членів у штаб-квартирі альянсу у Брюсселі.

Комісар Євросоюзу: Україна могла б направити весь експорт зерна через Європу

Тим часом комісар ЄС Януш Войцеховський заявив, що практично все українське зерно, призначене для експорту, може бути вивезене спеціально розробленими ЄС та Україною торговими маршрутами. «Ми готові експортувати практично все, що потрібно Україні через шляхи солідарності», – сказав комісар із сільського господарства в Брюсселі.

Читайте також:  Зерно подешевшало з поверненням Росії у зернову угоду

За даними Комісії ЄС, у квітні, травні та червні цими маршрутами було експортовано 2,1 млн. т, 3,4 млн. т та 3 млн. т зернових відповідно. Попередній пік припав на листопад 2022 року і становить 4,2 млн. т.

США оголосили про надання Україні додаткової військової допомоги

США надають Україні додаткове військове обладнання для протидії агресивній війні Росії. Новий пакет містить в основному боєприпаси, у тому числі для зенітно-ракетних комплексів Nasams та Patriot, оголосив Пентагон. За наявними даними, вартість обладнання з військових запасів США становить близько 400 млн доларів (близько 362 млн євро).

Міністр оборони Росії прибув до Північної Кореї

Міністр оборони Росії Шойгу прибув до сусідньої Північної Кореї з візитом, який триватиме кілька днів. Міністерство оборони РФ опублікувало відеозапис, на якому видно, як Шойгу зустрічає північнокорейська делегація в аеропорту столиці Пхеньяну.

Офіційним приводом для поїздки Шойгу є 70-ті роковини закінчення Корейської війни. Водночас у Москві заявили: «Візит сприятиме зміцненню російсько-північнокорейських військових відносин». Північна Корея підозрюється у підтримці Росії зброєю у її агресивній війні проти України.

Кремль: Путін планує поїздку до Китаю у жовтні

Президент Росії Володимир Путін планує відвідати Китай у жовтні, повідомляють джерела у Кремлі. «Відомо, що ми отримали запрошення і плануємо поїхати до Китаю на саміт «Шовкового шляху» у жовтні», – заявив радник Путіна із зовнішньої політики Юрій Ушаков, повідомляє агентство «Інтерфакс». При цьому Юрій Ушаков залишив відкритим питання про те, чи президент РФ особисто буде присутній на саміті G20 в Індії у вересні.

Посол Німеччини: «Росія ізолює себе від Заходу»

Наприкінці свого перебування у Москві посол Німеччини Геза Андреас фон Гейр нарік на погіршення російсько-німецьких відносин. “Росія хоче ізолювати себе від нас, тобто від Заходу”, – сказав фон Гейр на церемонії прощання у Москві.

Читайте також:  ЄС посилить курс політики надання притулку та міграції

Водночас, за його словами, дипломатія є особливо важливою в період війни Росії в Україні. «Важливо, щоб ми, дипломати, були тут, щоб ми слухали, намагалися зрозуміти та пояснювали свій погляд на речі», – сказав фон Гейр, якого влітку цього року на посаді нового посла Німеччини у Москві змінить політик від ВДП Олександр Граф Ламбсдорф. «Важливо, щоб ми тут, у Москві, сказали, хто і за що відповідає на наш погляд. Дуже важливо, щоб ми виклали суть справи, коли тут перекручуються факти».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я