Війна в Україні 15 березня 2023 року

57

Президент України Володимир Зеленський розраховує на чинність українців в оборонній боротьбі проти російських загарбників. Він хоче надихнути своїх співгромадян у боротьбі проти Росії гаслами про завзятість. Тим часом Москві загрожує серйозна конфронтація зі США.

Зеленський: українці стають воїнами

«Сила українців та держави загалом полягає в тому, що у вирішальний момент українці стають воїнами», – сказав Зеленський учора у своєму вечірньому відеозверненні. За його словами, з моменту окупації Росією Криму та початку війни 24 лютого минулого року сотні тисяч громадян стали українськими добровольцями та «захищають Україну від російської агресії».

“І мільйони людей допомагають”, – продовжив Зеленський. «Вони шукають все необхідне для нашого захисту, лікують та реабілітують поранених, рятують людей після російських атак та працюють для України та українців», – сказав він. «Сила наших сил оборони та безпеки полягає у силі наших людей». Зеленський знову висловив упевненість. “Ми переможемо у цій війні”, – сказав він.

Військовий інцидент над Чорним морем

Військовий інцидент над Чорним морем викликає нову напруженість у відносинах між США та Росією. Учора безпілотний американський військовий дрон зіткнувся із російським винищувачем у міжнародному повітряному просторі, повідомили американські військові. Після зіткнення американським військовим довелося збити безпілотника. Американці звинуватили Росію та поскаржилися на «небезпечні та непрофесійні» дії російської сторони.

Міністерство оборони Росії заперечує будь-яку відповідальність у зв’язку з катастрофою. Безпілотника не було обстріляно або атаковано будь-яким іншим способом, йдеться в заяві, поширеній державним агентством ТАРС. Літаки російських ВПС піднялися у повітря, щоб ідентифікувати невідомий порушник над Чорним морем, який летів у бік російського повітряного простору, йдеться у заяві. Під час різкого маневру ухилення безпілотник швидко втратив висоту та впав у море, сказали російські військові.

Читайте також:  Україна наполегливо намагається протистояти росіянам

Київ бачить нову загрозу у Чорному морі

За даними української розвідки, російський флот вивів на позиції у Чорному морі кілька кораблів, із яких зазвичай запускаються крилаті ракети. Українське військове керівництво говорить про «грі в кішки-мишки», оскільки Україна завжди піднімає тривогу через можливі нові ракетні атаки, коли виходять ці кораблі.

Бахмут продовжує оборонятися

Українське військове керівництво вчора ухвалило рішення продовжувати оборону східноукраїнського міста Бахмут. Усі члени військового керівництва одноголосно погодилися на продовження оборони Бахмута, заявив Зеленський. «Оборонна операція у цьому районі має найвище стратегічне значення для відсічі ворогові», – написав у Facebook командувач армії Валерій Салушний. Він додав, що оборона Бахмута є ключем до захисту всього фронту.

Бахмут вже кілька тижнів є осередком напруженості на східному фронті країни. Там російські підрозділи, очолювані сумнозвісним найманим загоном Вагнера, намагаються захопити це місце будь-якими засобами. Наразі російським атакуючим вдалося затиснути місто з трьох боків. Нині Бахмут вважається практично зруйнованим. За наявними даними, обидві сторони зазнали великих втрат у боях.

Путін: Причетність українців до вибуху «Північного потоку» – нонсенс

Президент Росії Володимир Путін вважає «повним маренням» повідомлення про причетність українських активістів до вибухів на газопроводах «Північний потік» у Балтійському морі. Таку акцію на такій глибині та в такому масштабі могли б здійснити «тільки фахівці», сказав Путін учора у телевізійному інтерв’ю. «Для цього також буде потрібна підтримка держави, яка має відповідні технології».

Путін не схотів конкретно коментувати авторство вибухів. Але завжди потрібно ставити питання, хто в цьому може бути зацікавлений, сказав він. «А хто зацікавлений? Теоретично США можуть бути зацікавлені в тому, щоб не допустити російські енергоносії на європейський ринок», – сказав глава Кремля.

Читайте також:  Війна в Україні: у Києва закінчуються снаряди

У вересні сталися вибухи на трьох із чотирьох ниток двох газопроводів «Північний потік», що лежать на дні Балтійського моря. Нещодавно у ЗМІ Німеччини та інших країн з’явилися припущення про причетність проукраїнського угруповання.

Що стає важливим сьогодні

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, на сьогодні заплановано нову зустріч у так званому Рамштайнському форматі з питань постачання озброєнь для його країни. Очікується, що переговори відбудуться у віртуальному режимі. Раніше, в рамках зустрічей у Рамштайні, західні держави, які входять до так званої «танкової коаліції», заявляли про перспективи постачання Україні бойових танків.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я