Війна та клімат: незвичайний церковний конгрес

17

Завтра в Нюрнберзі завершиться вкрай політизований Кірхентаг, на якому все було не так, як завжди. Про це свідчать не в останню чергу оплески присутніх.

 

Війна та клімат: незвичайний церковний конгрес

Федеральний президент, який розмірковує про те, як вода перетворюється на вино. Лідер ХДС, який задається питанням, що відбувається після смерті – і прем’єр-міністр Баварії, який бачить у біблійній історії про Йосипа та його братів не більше, ніж «Хороші часи, погані часи в Біблії». Незвичайний церковний конгрес відбувається у Баварії.

Високопоставлені політики також використали з’їзд протестантської церкви в Нюрнберзі для висловлення своїх релігійних думок. Одні більше, інші набагато менш обґрунтовані. Однак Kirchentag запам’ятається не тому, що політики показали свою релігійну сторону – а тому, що протестантська церква була явно політичною і зовсім не такою, як її прийнято говорити.

Агресивна війна Росії проти України, високий рейтинг AfD в опитуваннях, зміна клімату – Kirchentag робить все це темою обговорення та надає топ-політикам достатньо місця для того, щоб зробити те саме.

Шольцю та Мерцю аплодували

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) захищав компроміс щодо надання притулку та свою зовнішню політику в агресивній війні Росії, а лідер ХДС Фрідріх Мерц однозначно виступив проти будь-якої форми політики умиротворення щодо Росії. Обидва вони отримують у суботу бурхливі оплески – як і генеральний інспектор збройних сил Німеччини Карстен Бройєр напередодні з його очікуваним «так» постачанням зброї до зони бойових дій.

Це настільки незвичайно для традиційно пацифістського настроєного Кірхентага, що організатори явно підкреслили це на прес-конференції в суботу. У минулому деяких політиків, можливо, освистували більше, каже генеральний секретар Кірхентагу Крістін Ян. «Можливо це добре, що щось змінюється. Тому що соціальні проблеми є великими і потребують співпраці, а не протистояння».

Читайте також:  Північна Корея випустила три ракети малої дальності

Луїза Нойбауер і Карла Хінріхс як гості

Велику проблему зміни клімату також активно обговорювали на Kirchentag: гостею стала активістка Луїза Нойбауер. А Карла Хінріхс із групи «Останнє покоління» сиділа на трибуні разом із міністром економіки Робертом Хабеком (зелені).

Для прем’єр-міністра Вінфріда Кречмана (зелені) з Баден-Вюртемберг зміни клімату – це «поворот часу». Він теж блискуче справляється з балансуванням між біблійною екзегезою та політичним посланням і, незважаючи на проблеми, пов’язані зі зміною клімату, говорив досить обнадійливо.

Кількість заходів на тему зловживань у протестантській церкві порівняно невелика – як і інтерес до головної події на цю тему принаймні на перший погляд. На панельній дискусії під назвою «Називати зловживання своїми іменами» більшість місць у залі залишаються порожніми.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я